Barcelona: Bartomeu rezygnuje. Koniec pewnej ery na Camp Nou

Barcelona: Bartomeu rezygnuje. Koniec pewnej ery na Camp Nou fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Josep Maria Bartomeu i jego zarząd poda się do dymisji - informuje Marçal Lorente, który współpracuje m.in. z „Mundo Deportivo”.

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskiego dziennikarza prezydent Barcelony zdecydował się zrezygnować ze stanowiska. Era Bartomeu dobiega końca.

57-latek do samego końca utrzymywał, że nie bierze pod uwagę takiego kroku. Kolejne rozmowy i ocena sytuacji miały jednak to zmienić. Na szczegółową analizę całej sprawy przyjdzie jeszcze czas, ale przyczyniło się do tego chociażby ostatnie zamieszanie z Leo Messim, słabe wyniki sportowe oraz sytuacja ekonomiczna.

Rezygnację przyśpieszyła wizja głosowania nad wotum nieufności. Zarząd stwierdził, że nie chce narażać zdrowia socios i powodować jeszcze większej niestabilności w klubie.

Jak podaje „Sport”, koniec końców to sam Bartomeu zaproponował reszcie zarządu podanie się do dymisji i zostało to przyjęte.

Hiszpan, który wcześniej piastował w klubie z Camp Nou inne stanowiska, został jego prezydentem w 2014 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy