Barcelona gotowa sprzedać Umtitiego. Promocyjna cena!

Barcelona gotowa sprzedać Umtitiego. Promocyjna cena!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona jest gotowa rozważyć sprzedaż Samuela Umtitiego w trakcie trwającego letniego okienka transferowego.

Reprezentant Francji zanotował niezwykle udane wejście do „Dumy Katalonii” i za sprawą wielu znakomitych występów znalazł się na celowniku kilku czołowych europejskich klubów, które były gotowe aktywować klauzulę wykupu zawartą w jego kontrakcie i opiewającą na zaledwie 60 milionów euro.

Władze ekipy z Camp Nou szybko zdały sobie sprawę, że muszą podpisać nową umowę z środkowym obrońcą, aby zagwarantować mu lepsze zarobki oraz zwiększyć kwotę jego wykupu. Ostatecznie udało im się dojść do porozumienia z przedstawicielami zawodnika przed startem Mistrzostw Świata w Rosji i wówczas przedłużyli z 25-latkiem kontrakt do końca czerwca 2023 roku i umożliwili mu opuszczenie szeregów Barcelony po wpłacie klauzuli opiewającej na 500 milionów euro.

Samuel Umititi jeszcze przed podpisaniem nowej umowy z klubem zaczął borykać się z bólem w kolanie, ale mimo to dokończył rozgrywki i następnie pojechał na mundial. A tam razem z reprezentacją Francji dotarł do wielkiego finału i sięgnął z nią po najcenniejsze trofeum. Z tego też powodu nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek przed startem nowego sezonu, co w efekcie pogłębiło tylko jego uraz i doprowadziło do dłuższej absencji w środku rozgrywek, dlatego dopiero na wiosnę zaczął być stopniowo wprowadzany na boisko, ale przez powracające problemy nie był w stanie na dłuższy czas wskoczyć do wyjściowego składu „Dumy Katalonii” i teraz nie będzie za wszelką cenę zatrzymywany na Camp Nou.

Dziennikarze „Sportu” przekonują, że władze Barcelony są obecnie w stanie rozważyć jego sprzedaż za zaledwie 50 milionów euro. Tę sumę trzeba uznać za stosunkowo niską, ponieważ nie tak dawno Juventus i Manchester United chcieli wyłożyć na jego sprowadzenie nawet 80 milionów euro. Niewykluczone, że teraz jedna z tych drużyn zdecyduje się skorzystać z takiej promocji za 25-latka, który w przypadku powrotu do pełni zdrowia powinien ponownie stać się jednym z czołowych graczy na swojej pozycji na świecie.

Ponadto aktualnemu mistrzowi Hiszpanii przyda się każda dodatkowa gotówka, którą mógłby przeznaczyć na kolejne wzmocnienia lub jak przekonują niektóre media, na ponowne zakontraktowanie Neymara.

Umtiti rozegrał tylko piętnaście spotkań w minionych rozgrywkach w barwach „Dumy Katalonii”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy