Barcelona ma pierwszeństwo w wyścigu po Gabigola

Barcelona ma pierwszeństwo w wyścigu po Gabigola
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Daily Mail

FC Barcelona zagwarantowała sobie prawo pierwokupu napastnika Santosu - Gabriela.

Gabriel Barbosa Almeida - znany jako Gabriel jest nazywany “nowym Neymarem”. Gracz Santosu w tym sezonie wystąpił w czternastu spotkaniach, strzelił pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Niezwykle utalentowany 18-latek ma zamiar podążyć szlakiem swojego starszego kolegi i również trafić do FC Barcelony. “Blaugrana” zdobyła już prawo pierwokupu nastoletniego napastnika.

 

Obecna umowa "Gabigola" z Santosem upływa w 2015 roku. Jego agent Wagner Ribeiro rozpoczął już negocjacje w sprawie jej przedłużenia. Gabriel nie ukrywa jednak swojej miłości do Barcelony i marzy o grze w Hiszpanii. Klub ze stolicy Katalonii może sprowadzić Brazylijczyka zaraz po zakończeniu zakazu transferowego w 2016 roku. Władze “Blaugrany” chcą wykorzystać posiadane możliwości, by ubiec inne zespoły zainteresowane 18-latkiem.

 

Prawo pierwokupu Gabriela przez klub z Barcelony jest jednym z zapisów umowy transferowej Neymara. Jeden z najlepszych strzelców ligi brazylijskiej zadebiutował w barwach Santosu w wieku 16 lat. Obecnie jest najlepszym strzelcem zespołu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy