Barcelona ma pierwszeństwo w wyścigu po Gabigola

Barcelona ma pierwszeństwo w wyścigu po Gabigola
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Daily Mail

FC Barcelona zagwarantowała sobie prawo pierwokupu napastnika Santosu - Gabriela.

Gabriel Barbosa Almeida - znany jako Gabriel jest nazywany “nowym Neymarem”. Gracz Santosu w tym sezonie wystąpił w czternastu spotkaniach, strzelił pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Niezwykle utalentowany 18-latek ma zamiar podążyć szlakiem swojego starszego kolegi i również trafić do FC Barcelony. “Blaugrana” zdobyła już prawo pierwokupu nastoletniego napastnika.

 

Obecna umowa "Gabigola" z Santosem upływa w 2015 roku. Jego agent Wagner Ribeiro rozpoczął już negocjacje w sprawie jej przedłużenia. Gabriel nie ukrywa jednak swojej miłości do Barcelony i marzy o grze w Hiszpanii. Klub ze stolicy Katalonii może sprowadzić Brazylijczyka zaraz po zakończeniu zakazu transferowego w 2016 roku. Władze “Blaugrany” chcą wykorzystać posiadane możliwości, by ubiec inne zespoły zainteresowane 18-latkiem.

 

Prawo pierwokupu Gabriela przez klub z Barcelony jest jednym z zapisów umowy transferowej Neymara. Jeden z najlepszych strzelców ligi brazylijskiej zadebiutował w barwach Santosu w wieku 16 lat. Obecnie jest najlepszym strzelcem zespołu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy