Barcelona musi zarobić 124 miliony euro na transferach. Coutinho i Rakitić pierwsi do sprzedaży

Barcelona musi zarobić 124 miliony euro na transferach. Coutinho i Rakitić pierwsi do sprzedaży fot. Wikipedia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I ESPN

W tym tygodniu zatwierdzono projekt budżetu Barcelony na sezon 2019/2020. Kataloński klub planuje zarobić 124 milionów euro na sprzedaży zawodników.

Barcelona musi uzyskać taką kwotę na transferach, by dopiąć budżet. Jego projekt zakłada rekordowe przychody w wysokości 1,047 miliarda euro. To wzrost z 973 milionów względem poprzedniego roku.

Jak podaje ESPN, władze „Dumy Katalonii” zamierzają zarobić 124 miliony euro na transferach głównie dzięki dwóm zawodnikom. Chodzi o Philippe Coutinho oraz Ivana Rakiticia.

Ten pierwszy udał się latem na wypożyczenie do Bayernu. Póki co Brazylijczyk rozegrał osiem spotkań w barwach monachijskiego zespołu, notując dwa trafienia i trzy asysty. 27-latek czuje się dobrze w Niemczech i nie brakuje informacji sugerujących, że władze Bayernu już teraz są zdecydowane na jego wykupienie. Za definitywny transfer 27-latka muszą zapłacić 120 milionów euro, co w zasadzie już rozwiązałoby problem Barcelony.

W razie czego pozostanie jej również rozstanie z Rakiticiem. 31-letni pomocnik nie odgrywa już kluczowej roli w zespole Ernesto Valverde, a nieustannie wzbudza zainteresowanie Interu, Juventusu czy Paris Saint-Germain. Jeśli Katalończycy zdecydują się na jego sprzedaż, będą mogli liczyć na kolejne kilkadziesiąt milionów euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy