Barcelona na zakupach w Milanie

Barcelona na zakupach w Milanie
Redakcja
Redakcja
Źródło: Mundo Deportivo

Dyrektor sportowy Barcelony, Robert Fernández, podczas derbów Mediolanu obserwował dwóch zawodników Milanu.

Fernández wraz z dwójką asystentów wybrał się do Włoch, by przyjrzeć się poczynaniom obrońcy „Rossonerich” - Mattii De Sciglio. 24-latek jest podstawowym graczem drużyny Vincenzo Montelli. W obecnym sezonie Serie A rozegrał 11 spotkań, podczas których zanotował jedną asystę.

Skauci Barcelony obserwują Włocha od dłuższego czasu. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2018 roku i obie strony nie przejawiają pośpiechu w jego przedłużeniu. Młody obrońca, który gra na lewej stronie, ale równie dobrze spisuje się na prawej, od jakiegoś czasu wzbudza również zainteresowanie Juventusu.

Transfer De Sciglio, a już na pewno podczas zimowego okienka transferowego, wydaje się mało prawdopodobny, ze względu na nowych, chińskich właścicieli klubu, którzy nie zamierzają pozbywać się swoich największych gwiazd, a wręcz przeciwnie - przebudować i wzmocnić skład.

Oprócz De Sciglio, dyrektor sportowy Barcy obserwował również  Ignazio Abate, który stanowi tańszą alternatywę oraz idealnie wpisuje się w profil poszukiwanego przez Katalończyków "weterana", który miałby zimą zastąpić Aleixa Vidala. Tutaj jednak też trudno podejrzewać, by Milan nazbyt chętnie pozbywał się 30-letniego zawodnika, pełniącego w ostatnich tygodniach funkcję kapitana. Abate w trwającej kampanii Serie A zaliczył dziesięć spotkań, a w nich jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy