Barcelona rozpoczyna współpracę z Ajaksem. CZTERY wypożyczenia sporych talentów na początek?!

Barcelona rozpoczyna współpracę z Ajaksem. CZTERY wypożyczenia sporych talentów na początek?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Catalunya Ràdio

Jeśli transfer Matthijsa de Ligta dojdzie latem do skutku, w przeciwnym kierunku może powędrować aż czterech piłkarzy Barcelony.

Katalończycy cały czas negocjują w sprawie kapitana „Synów Bogów”. Jak niedawno podały hiszpańskie media, oba kluby planują rozszerzenie współpracy (więcej - tutaj). Na potwierdzenie tej tezy Catalunya Ràdio poinformowało, że gdy tylko transfer zostanie sfinalizowany, do Ajaksu mogą dołączyć Jean-Clair Todibo, Riqui Puig, Oriol Busquets oraz Juan Miranda.

Z całej czwórki największe wątpliwości, co do słuszności udania się na wypożyczenie do holenderskiej Eredivisie, ma ten ostatni. I nic w tym dziwnego. W obecnym sezonie był on już wykorzystywany przez Ernesto Valverde (jak dotąd cztery mecze) i dlatego 19-latek wolałby pozostać na Camp Nou, gdzie pełniłby rolę zmiennika dla Jordiego Alby. 

Innego zdania są jednak władze „Blaugrany”, które nieustannie przeczesują rynek transferowy w poszukiwaniu godnego kandydata do tej roli. Natomiast Mirandę uważają za przyszłościowe rozwiązanie na lewą stronę defensywy. 

Wszystko wskazuje zatem na to, że plan nawiązania szerszej współpracy pomiędzy oboma klubami powoli jest wdrażany w życie. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy