Barcelona: Sprzedaż Luisa Suáreza kluczem do angażu Lautaro Martíneza?!

Barcelona: Sprzedaż Luisa Suáreza kluczem do angażu Lautaro Martíneza?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Według „Mundo Deportivo” jedynie w przypadku odejścia Luisa Suáreza, FC Barcelona zdecyduje się na zakontraktowanie Lautaro Martíneza podczas trwającego okna transferowego. Jeśli jednak Urugwajczyk zostanie, Katalończycy z operacją poczekają do następnego lata.

Przez długi czas wicemistrz Hiszpanii zakup nowego atakującego traktował priorytetowo. Było tak, gdy z problemami zdrowotnymi zmagał się „El Pistolero”. Kiedy jednak 33-latek wrócił do pełnił sił, a potem pojawiła się pandemia koronawirusa, klub powoli zaczął rozważać inne scenariusze.

Jak podaje „Mundo Deportivo”, jednym z nich jest odłożenie zakupu do lipca 2021 roku. Aby ten pomysł można było zrealizować, ekipa z Camp Nou miała osiągnąć stosowne porozumienie z Lautaro Martínezem, który ma wykazywać się dużym zrozumieniem w sprawie potencjalnej przeprowadzki na Półwysep Iberyjski.

W efekcie Katalończycy doszli do wniosku, że jeśli Luis Suárez nie odejdzie tego lata z Barcelony, do zespołu nie dołączy wspomniany 22-latek. Dodajmy, że doświadczony gracz z „Blaugraną” jest związany umową do połowy przyszłego roku, a porozumienie przewiduje możliwość przedłużenia współpracy w przypadku rozegrania odpowiedniej liczby spotkań.

Urugwajczyk na razie widzi swoją przyszłość w obecnym klubie, niemniej nie można zapominać, że cały czas ma on ofertę z Major League Soccer i niewykluczone, że kiedy rozgrywki dobiegną końca, finalnie z niej skorzysta. To pozwoliłoby na angaż piłkarza Interu Mediolan, z którym negocjacje mają zostać wznowione po odpadnięciu obu ekip z europejskich pucharów.

Suárez w trwającej kampanii uzbierał 34 występy okraszone 19 golami i 12 kluczowymi podaniami. W analogicznym czasie Martínez wybiegał na boiska 46 razy, notując 19 trafień oraz sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy