Barcelona: Sprzedaż Luisa Suáreza kluczem do angażu Lautaro Martíneza?!

Barcelona: Sprzedaż Luisa Suáreza kluczem do angażu Lautaro Martíneza?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Według „Mundo Deportivo” jedynie w przypadku odejścia Luisa Suáreza, FC Barcelona zdecyduje się na zakontraktowanie Lautaro Martíneza podczas trwającego okna transferowego. Jeśli jednak Urugwajczyk zostanie, Katalończycy z operacją poczekają do następnego lata.

Przez długi czas wicemistrz Hiszpanii zakup nowego atakującego traktował priorytetowo. Było tak, gdy z problemami zdrowotnymi zmagał się „El Pistolero”. Kiedy jednak 33-latek wrócił do pełnił sił, a potem pojawiła się pandemia koronawirusa, klub powoli zaczął rozważać inne scenariusze.

Jak podaje „Mundo Deportivo”, jednym z nich jest odłożenie zakupu do lipca 2021 roku. Aby ten pomysł można było zrealizować, ekipa z Camp Nou miała osiągnąć stosowne porozumienie z Lautaro Martínezem, który ma wykazywać się dużym zrozumieniem w sprawie potencjalnej przeprowadzki na Półwysep Iberyjski.

W efekcie Katalończycy doszli do wniosku, że jeśli Luis Suárez nie odejdzie tego lata z Barcelony, do zespołu nie dołączy wspomniany 22-latek. Dodajmy, że doświadczony gracz z „Blaugraną” jest związany umową do połowy przyszłego roku, a porozumienie przewiduje możliwość przedłużenia współpracy w przypadku rozegrania odpowiedniej liczby spotkań.

Urugwajczyk na razie widzi swoją przyszłość w obecnym klubie, niemniej nie można zapominać, że cały czas ma on ofertę z Major League Soccer i niewykluczone, że kiedy rozgrywki dobiegną końca, finalnie z niej skorzysta. To pozwoliłoby na angaż piłkarza Interu Mediolan, z którym negocjacje mają zostać wznowione po odpadnięciu obu ekip z europejskich pucharów.

Suárez w trwającej kampanii uzbierał 34 występy okraszone 19 golami i 12 kluczowymi podaniami. W analogicznym czasie Martínez wybiegał na boiska 46 razy, notując 19 trafień oraz sześć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy