Barcelona: Sześciu środkowych obrońców łączonych z „Dumą Katalonii”

Barcelona: Sześciu środkowych obrońców łączonych z „Dumą Katalonii” fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Barcelona zamierza pozyskać zimą nowego stopera. „Dumie Katalonii” wciąż bardzo zależy na zakontraktowaniu Erica Garcíí, ale w najbliższym oknie może sprowadzić kogoś innego.

Pisaliśmy już, że Manchester City jest nieugięty w sprawie rozstania z Garcíą i jeśli wróci on do Barcelony, dojdzie do tego raczej po zakończeniu sezonu. „Duma Katalonii” chce zwiększyć rywalizację na środku obrony już zimą i dlatego może zdecydować się na półroczne wypożyczenie innego gracza.

Kto jest brany pod uwagę? Na wstępnej liście znajdują się Antonio Rüdiger (Chelsea), Joël Matip (Liverpool) i Shkodran Mustafi (Arsenal). Szanse na wyciągnięcie Matipa z Anfield są jednak w zasadzie zerowe z uwagi na kontuzje odniesione przez Virgila van Dijka oraz Joe’a Gomeza.

Barcelona przygląda się również Federico Fazio (Roma), Germánowi Pezzelli (Fiorentina) oraz Mateo Musacchio (Milan). Latem Pezzellę chciała m.in. Valencia, ale władze „Violi” nie zgodziły się na jego wypożyczenie, oczekując 15 milionów euro za transfer definitywny.

Katalończycy zamierzają wypożyczyć doświadczonego i gotowego do gry tu i teraz stopera do końca sezonu. Transfer definitywny nie jest planowany, chyba że inaczej zadecyduje nowy prezydent klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy