Barcelona: Sześciu środkowych obrońców łączonych z „Dumą Katalonii”

Barcelona: Sześciu środkowych obrońców łączonych z „Dumą Katalonii” fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Barcelona zamierza pozyskać zimą nowego stopera. „Dumie Katalonii” wciąż bardzo zależy na zakontraktowaniu Erica Garcíí, ale w najbliższym oknie może sprowadzić kogoś innego.

Pisaliśmy już, że Manchester City jest nieugięty w sprawie rozstania z Garcíą i jeśli wróci on do Barcelony, dojdzie do tego raczej po zakończeniu sezonu. „Duma Katalonii” chce zwiększyć rywalizację na środku obrony już zimą i dlatego może zdecydować się na półroczne wypożyczenie innego gracza.

Kto jest brany pod uwagę? Na wstępnej liście znajdują się Antonio Rüdiger (Chelsea), Joël Matip (Liverpool) i Shkodran Mustafi (Arsenal). Szanse na wyciągnięcie Matipa z Anfield są jednak w zasadzie zerowe z uwagi na kontuzje odniesione przez Virgila van Dijka oraz Joe’a Gomeza.

Barcelona przygląda się również Federico Fazio (Roma), Germánowi Pezzelli (Fiorentina) oraz Mateo Musacchio (Milan). Latem Pezzellę chciała m.in. Valencia, ale władze „Violi” nie zgodziły się na jego wypożyczenie, oczekując 15 milionów euro za transfer definitywny.

Katalończycy zamierzają wypożyczyć doświadczonego i gotowego do gry tu i teraz stopera do końca sezonu. Transfer definitywny nie jest planowany, chyba że inaczej zadecyduje nowy prezydent klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy