„Bardzo solidny piłkarz. Bez niego byłoby zdecydowanie gorzej”. Gracz Śląska Wrocław z laurką od eksperta

2024-05-17 23:13:04; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
„Bardzo solidny piłkarz. Bez niego byłoby zdecydowanie gorzej”. Gracz Śląska Wrocław z laurką od eksperta Fot. Michal Kosc / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Kanał Sportowy

Swój premierowy sezon w barwach Śląska Wrocław rozgrywa Peter Pokorný. Robert Podoliński w rozmowie z Kanałem Sportowym przyznał, że ubiegłoroczny transfer Słowaka był bardzo udanym ruchem.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu tak naprawdę nikt nie spodziewał się, że Śląsk Wrocław do samego końca będzie bił się o mistrzowski tytuł. Co prawda podopieczni trenera Jacka Magiery wraz ze wznowieniem rundy wiosennej dość znacznie spuścili z tonu, lecz ich wysoka pozycja i tak jest pozytywnym zaskoczeniem.

Kluczową postacią wrocławskiego zespołu jest między innymi Peter Pokorný, który do Śląska trafił w sierpniu ubiegłego roku z Realu Sociedad. Słowak występuje nominalnie na pozycji środkowego pomocnika defensywnego i wykonuje ciężką pracę, która później niekoniecznie jest widoczna w końcowych statystykach.

Mowa tu o zawodniku, który swoją inteligencją oraz doświadczeniem sprawia, że z jego obecności korzystają również otaczający go koledzy. Robert Podoliński w rozmowie z Kanałem Sportowym oznajmił, że jego zdaniem Śląsk bez 22-latka wyglądałby zdecydowanie gorzej.

- Bardzo solidny piłkarz dla tego sposobu funkcjonowania Śląska. Gdyby Śląsk nie posiadał tego typu piłkarza w środku pola, byłoby zdecydowanie gorzej. Dzięki niemu ta trójka Leiva, Expósito i Samiec-Talar może funkcjonować. I to dzięki niemu Śląsk może atakować tak małą liczbą graczy. On naprawdę łatał i fajnie bilansował to co dzieje się w środku boiska - powiedział.

Pokorný od momentu dołączenia do Śląska wystąpił łącznie w 26 spotkaniach. W nich udało mu się zanotować asystę.