Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League

Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Bartłomiej Drągowski opuści szeregi Fiorentiny po zakończeniu obecnego sezonu i przeniesie się na zasadzie transferu definitywnego do Southampton - przekonuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Reprezentant Polski prezentował się w ubiegłym sezonie bardzo solidnie w szeregach „Violi” i wzbudził dzięki temu zainteresowanie swoją osobą ze strony mocniejszych drużyn takich jak Inter Mediolan czy FC Barcelona.

24-letni zawodnik dał się jednak przekonać do pozostania na przynajmniej jeszcze jeden rok w Fiorentinie. Bartłomiej Drągowski liczył, że w tym czasie potwierdzi swój status na boiskach Serie A i zrealizuje hitowy letni transfer.

Niestety w trakcie sezonu nabawił się urazu uda i stracił przez niego znaczącą część rozgrywek, co w konsekwencji wpłynęło na odstawienie go od gry w obliczu niechęci do zawarcia nowego porozumienia z ekipą ze Stadio Artemio Franchi.

Wychowanek Jagiellonii Białystok stracił przez to na wartości, ale nie na braku zainteresowania ze strony innych klubów. Spośród nich bardzo długo wymieniane w kontekście ewentualnego pozyskania Polaka było Southampton i wiele na to wskazuje, że właśnie w tej angielskiej drużynie będzie od następnych rozgrywek występował nasz bramkarz.

Taką informację przekazał Tomasz Włodarczyk na Twitterze, który uważa, że Drągowski będzie w zespole z Premier League numerem jeden w obliczu wygasających umów dotychczasowych golkiperów angielskiego klubu - Willy'ego Caballero, Frasera Forstera i Alexa McCarthy'ego.

24-latek wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach w trwających rozgrywkach, notując trzy czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy