Bartłomiej Drągowski z zimowym transferem do Premier League?!

Bartłomiej Drągowski z zimowym transferem do Premier League?! fot. Riccardo De Luca - Update / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport | Viola News

Bartłomiej Drągowski może opuścić Fiorentinę jeszcze zimą, o czym informują „Corriere dello Sport” oraz Viola News.

Bartłomiej Drągowski do pewnego momentu był istotnym punktem Fiorentiny. Wszystko zmieniło się jednak w październiku, kiedy to doznał kontuzji uda. Ta wykluczyła go z gry na dłuższy okres, a jego miejsce między słupkami zajął Pietro Terracciano.

31-latek spisuje się naprawdę dobrze, co powoduje, że wcale nie jest powiedziane, że łatwo odda miejsce w składzie. Na niekorzyść Polaka działa dodatkowo fakt, że Włoch obronił rzut karny w ostatnim meczu ligowym przeciwko Cagliari Calcio (1-1).

Ta sytuacja tym bardziej przekonuje trenera Vincenzo Italiano do tego, by na razie nie dokonywać zmian między słupkami i postawić na doświadczonego Terracciano. To może nie do końca podobać się Drągowskiego, o czym informuje „Corierre dello Sport” oraz Viola News.

Umowa golkipera z Fiorentiną wygasa 30 czerwca 2023 roku i na ten moment nie ma przesłanek, aby została przedłużona. Najbliższe lato może być zatem ostatnim momentem na zarobienie solidnej kwoty.

Okazuje się jednak, że w obliczu ostatnich wydarzeń do zmiany barw może dojść jeszcze zimą. Zainteresowanie Drągowskim nadal jest spore i mowa tu nie tylko o klubach włoskich czy hiszpańskich, ale też angielskich z West Hamem United na czele.

Obecnie David Moyes ma do dyspozycji Łukasza Fabiańskiego oraz Alphonse Areolę. Ten pierwszy ma już 36 lat, a drugi jest tylko wypożyczony z Paris Saint-Germain. Stołeczny zespół może go wprawdzie wykupić, ale jak do tej pory prezentuje się on poniżej oczekiwań.

Tu właśnie pojawia się szansa dla 24-latka. Czy do transakcji może dojść jeszcze zimą? Najbliższe dni dadzą w tej sprawie odpowiedź, bo okno transferowe zamyka się 31 stycznia.

Od początku swojego pobytu we Włoszech Drągowski rozegrał łącznie w barwach Fiorentiny 83 mecze. W 19 z nich był w stanie zachować czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy