Baskijski policjant zmarł podczas walk kibiców

Baskijski policjant zmarł podczas walk kibiców
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Marca

Jak poinformowała „Marca”, podczas zamieszek pomiędzy kibicami Athleticu i Spartaka Moskwa zmarł policjant.

W hiszpańskich mediach już od kilku dni obawiano się, że przyjazd rosyjskich kibiców do Bilbao może wywołać wiele problemów. Obawy okazały się uzasadnione, bo pod stadionem San Mames doszło do walk pomiędzy Rosjanami i Baskami.

Kibice Spartaka już na kilka godzin przed meczem zjawili się pod San Mames, na którym we wtorek wieczorem rozegrano mecz 1/16 Ligi Europy. Zgodnie z informacjami hiszpańskich dziennikarzy, około 200 Rosjan obrzucało kibiców Athleticu szklankami, butelkami, racami i flarami. Druga strona odpowiadała i pomiędzy grupami doszło do zamieszek.

Na miejscu pojawił się oddział baskijskiej policji nazywany „Ertzaintza”, którego członkowi stanęli w samym środku walki i starali się o rozdzielenie grup. W tamtym momencie jeden z funkcjonariuszy doznał nagłego zatrzymania krążenia.

Pomimo szybko udzielonej niezbędnej pomocy i przewiezienia go do szpitala Basurto, nie udało się uratować życia funkcjonariusza.

W związku z walkami aresztowano pięć osób.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy