Wisła Płock finalizuje dwa powroty do Ekstraklasy

2026-01-23 18:26:34; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wisła Płock finalizuje dwa powroty do Ekstraklasy Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [X]

Władze lidera Ekstraklasy Wisły Płock są blisko dopięcia dwóch transferów. Mowa o Matíasie Nahuelu Leivie i Dominiku Sarapacie, czyli byłych graczach Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze - potwierdził Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji sugerujących możliwy powrót do Polski Matíasa Nahuela Leivy, a więc byłego wicemistrza naszego kraju ze Śląskiem Wrocław. Wydawało się, że najbardziej prawdopodobną opcją jest ponowne dołączenie przez niego do tego zespołu, ale w mediach przewinęły się też nazwy klubów Ekstraklasy.

Nie wszystkie sugestie okazały się zgodne z rzeczywistością, natomiast w czwartek na sile nabrał scenariusz przenosin 29-letniego skrzydłowego Maccabi Hajfa do Wisły Płock, czyli obecnego lidera rodzimej elity.

W piątek „Tipsbladet” poinformowało z kolei, że blisko ekipy prowadzonej przez Mariusza Misiurę znajduje się również Dominik Sarapata, a więc bohater wartego około czterech milionów euro letniego transferu z Górnika Zabrze do Kopenhagi. Młody pomocnik na razie nie przebił się w pierwszej drużynie duńskiego klubu.

Według świeżych doniesień 18-latek pojawi się w Polsce w ten weekend. Podobnie jak Nahuel Leiva ma zostać do Wisły wypożyczony.

„Testy medyczne zaplanowane na poniedziałek” - zaznaczył dziennikarz w serwisie społecznościowym X.

Na koncie byłego młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii widnieją 63 występy w Ekstraklasie. Sarapata przed opuszczeniem kraju uzbierał ich 16.