Bayer Leverkusen celuje w transfer utalentowanego Włocha

Bayer Leverkusen celuje w transfer utalentowanego Włocha fot. ricochet64 / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Sport Mediaset

Bayer Leverkusen szuka możliwości do wzmocnienia środka defensywy. Na liście życzeń znalazł się 20-letni Mattia Viti z Empoli, natomiast pierwsza oferta ma wyłącznie sprawdzić jego wartość rynkową – informuje Sport Mediaset.

Ekipa z Leverkusen od dłuższego czasu bada rynek transferowy w celu znalezienia utalentowanych zawodników, którzy wzmocnią skład za niewielkie pieniądze, a w następnych latach zapewnią ogromny zastrzyk gotówki.

Nie inaczej będzie również w trakcie najbliższego letniego okienka. Bayer Leverkusen celuje we wzmocnienie środka defensywy, a na liście życzeń znalazł się 20-letni Mattia Viti.

Dla młodzieżowego reprezentanta Włoch jest to pierwszy poważny sezon na seniorskich boiskach. Spisuje się na nich zaskakująco dobrze, w związku z czym wzbudził zainteresowanie ze strony wielu silnych europejskich klubów.

Kontrakt 20-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a Empoli dotychczas nie określiło, jaka kwota pozwoli na przeprowadzenie transferu. Pierwsza oferta ze strony „Aptekarzy” wpłynie w ciągu najbliższych dni, a jej celem jest wyłącznie sprawdzenie wartości rynkowej włoskiego defensora. Sam Viti kontaktował się z przedstawicielami Bayeru Leverkusen już dwa tygodnie temu.

Rosły obrońca przebojem wdarł się do wyjściowego składu Empoli, choć nie zawsze trener stawia na niego od pierwszej minuty. W trakcie obecnego sezonu zaliczył łącznie 18 ligowych występów, a raz przedwcześnie opuścił murawę na skutek dwóch żółtych kartek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy