Bayer Leverkusen pod ścianą. Reprezentant Niemiec żąda transferu do Bayernu Monachium

2024-06-15 16:52:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayer Leverkusen pod ścianą. Reprezentant Niemiec żąda transferu do Bayernu Monachium Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Jonathan Tah podjął ostateczną decyzję: chce grać dla Bayernu Monachium. Jeśli nie otrzyma zgody od Bayeru Leverkusen już teraz, to poczeka do przyszłego lata - donosi Florian Plettenberg.

Jonathan Tah rozpoczął zmagania na Mistrzostwach Europy. Po pierwszym meczu może mieć świetny humor. Reprezentacja Niemiec, w której jest członkiem podstawowego składu, rozprawiła się ze Szkocją, wygrywając 5:1. 

28-letni defensor nie może całkowicie skupić się tylko na EURO. W tle ważą się losy jego przyszłości.

Po fatalnym sezonie ogromne zainteresowanie Tahem wyraża Bayern Monachium. Co istotne, obydwie strony usiadły już do rozmów, co doprowadziło do całkowitego porozumienia w kwestii warunków współpracy. 

Następny krok to przekonanie do rozstania Bayeru, co nie musi być wcale łatwe. Negocjacje znajdują się zatem na bardzo wczesnym etapie. Klub z Leverkusen niechętnie usiadł do stołu z bawarską stroną, stawiając wygórowane warunki.

Jak donosi Florian Plettenberg, Tah podjął już ostateczną decyzję. W przyszłym sezonie chce grać dla 33-krotnego mistrza Niemiec. Jeśli nie otrzyma na to zgody, to poczeka do 2025 roku, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Bayer stoi zatem pod ścianą. W przypadku braku porozumienia z Bayernem może stracić swojego lidera bez otrzymania żadnych pieniędzy. Rozstanie w takim stylu zabolałoby podwójnie.

Monachijczycy planują już skład z Tahem na czele. Niewykluczone, że latem ich szeregi opuści niezadowolony ze swojej sytuacji Matthijs de Ligt.

Urodzony w Hamburgu stoper przywdziewa trykot „Aptekarzy” od 2015 roku. Zanotował od tego momentu w nim ponad 350 spotkań.