Bayer Leverkusen ściąga skrzydłowego z Premier League

Bayer Leverkusen ściąga skrzydłowego z Premier League fot. ricochet64 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Daily Mirror

Jeszcze w tym miesiącu Leicester City może opuścić Demarai Gray, którego umowa wygasa 30 czerwca. Do tego czasu nie zamierza czekać Bayer Leverkusen i jak podaje Nicolò Schira, Niemcy właśnie uzgodnili z Anglikiem warunki współpracy.

24-latek został sprowadzony na King Power Stadium w połowie sezonu mistrzowskiego. Wówczas uzbierał 14 występów i zanotował dwie asysty. Podbudowany sukcesem zawodnik w następnych latach wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie.

W trwających rozgrywkach rola skrzydłowego została jednak mocno zmarginalizowana, gdyż jak dotąd zagrał on raptem w dwóch spotkaniach. Zważywszy na fakt, że jego kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca, jeszcze przed końcem ubiegłego roku o prawdopodobieństwie rozstania poinformował Brendan Rodgers.

Wówczas można było przypuszczać, że Demarai Gray zmieni klub dopiero latem, ale wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego już teraz. W kolejce po Anglika ustawiły się Olympique Marsylia oraz Crystal Palace, a Bayer Leverkusen, nie chcąc przegrać rywalizacji, postanowił działać.

„Daily Mirror” obwieściło, że Niemcy zaproponowali „Lisom” 2,7 miliona funtów. Przedstawiciel Premier League oczekiwałby jednak oferty w granicach czterech milionów funtów.

Tymczasem Nicolò Schira zapewnił, że „Aptekarze” uzgodnili już z byłym młodzieżowym reprezentantem „Synów Albionu” warunki przyszłej współpracy i są teraz na dobrej drodze do jego pozyskania.

Gray w koszulce Leicester City wystąpił łącznie 169 razy. W tym czasie strzelił 13 goli oraz zanotował 17 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy