Bayer Leverkusen zabezpiecza się. TRZY nowe umowy dla młodych gwiazd

Bayer Leverkusen zabezpiecza się. TRZY nowe umowy dla młodych gwiazd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Moussa Diaby, Florian Wirtz i Edmond Tapsoba podpiszą wkrótce nowe kontrakt z Bayerem Leverkusen - uważa Max Bielefeld ze Sky.

Ekipa z BayAreny ma za sobą niezwykle udany początek sezonu, ponieważ po rozegraniu dwunastu kolejek plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi i bez większych problemów wywalczyła awans do fazy pucharowej Ligi Europy, gdzie zmierzy się ze szwajcarskim Young Boys.

Znaczącą rolę w osiąganiu tak dobrych wyników przez niemiecki zespołu mają ich młodzi zawodnicy - Moussa Diaby, Florian Wirtz i Edmond Tapsoba.

Cała trójka cieszy się spory zainteresowaniem na rynku transferowym i doskonale świadomość z tego faktu zdają sobie przedstawiciele Bayeru Leverkusen, którzy zdaniem Maxa Bielefelda ze Sky, doszli do porozumienia z wymienionymi piłkarzami w kwestii zawarcia z nimi nowych kontraktów.

Pierwsza dwójka, mająca za sobą po cztery zdobyte bramki oraz pięć zanotowanych asyst w odpowiednio osiemnastu i szesnastu rozegranych spotkaniach, ma związać się z niemiecką drużyną do końca czerwca 2025 roku.

Dla francuskiego skrzydłowego oznacza to przedłużenie współpracy z dotychczasowym pracodawcą o kolejne dwanaście miesięcy w stosunku do obowiązującego porozumienia. Z kolei ofensywny pomocnik miał być formalnie związany z Bayerem do zakończenia sezonu 2021/2022.

W przypadku Tapsoby długość zawartej wcześniej umowy (30 czerwca 2025 roku) nie ulegnie wydłużeniu, ale za to reprezentant Burkina Faso otrzyma znaczącą podwyżkę za dotychczasowe osiągane wyniki.

Środkowy obrońca rozegrał 13 meczów w trwających rozgrywkach, z których żadne nie zakończyło się porażką ekipy z Leverkusen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy