Bayern: Coutinho chce zostać w Monachium

Bayern: Coutinho chce zostać w Monachium fot. Bayern Monachium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Philippe Coutinho liczy na dalsze reprezentowanie barw Bayernu Monachium po zakończeniu okresu swojego wypożyczenia do aktualnego mistrza Niemiec.

Reprezentant Brazylii przeniósł się na Allianz Arenę w trakcie letniego okienka transferowego na zasadzie rocznego wypożyczenia z Barcelony.

W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się zapis umożliwiający definitywne wykupienia ofensywnego pomocnika przez „Bawarczyków” za 120 milionów euro.

Ci początkowo przejawiali gotowość do aktywowania wspomnianej klauzuli, ale teraz poważnie zastanawiają się jednak na tym czy nie byłoby dla nich lepiej przeznaczyć wspomnianej sumy na sprowadzenie jednego ze swoich celów transferowych w postaci Leroy'a Sané z Manchesteru City czy Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen.

Nie można również wykluczyć tego, że ekipa z Monachium zdecyduje się na podjęcie negocjacji z „Dumą Katalonii” w celu pozyskania 27-letniego zawodnika na stałe za niższą kwotę.

Większych wątpliwość na temat swojej najbliższej przyszłości nie ma sam piłkarz, który liczy na to, że jego przygoda z Bayernem nie zakończy się po zaledwie jednym roku.

- Czuję się tutaj bardzo dobrze. Obecnie skupiam się na grze w trwającym sezonie, ale jeśli przez ten czas wszystko będzie wyglądało dobrze, z przyjemnością chciałbym zostać w klubie na dłużej. Wiemy, że aby tak się stało, to muszę grać lepiej i chcę tego - powiedział Philippe Coutinho.

Brazylijczyk rozegrał do tej pory 18 meczów w barwach „Bawarczyków” i strzelił w nich trzy bramki oraz zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy