Bayern Monachium: Czech następcą Roberta Lewandowskiego?!

Bayern Monachium: Czech następcą Roberta Lewandowskiego?! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Christian Falk | Bayern Insider

Nie Erling Haaland, a Adam Hložek może zostać następcą Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium - informuje Christian Falk. Jego zdaniem to właśnie Czech jest w tej chwili jednym z głównych kandydatów do zasilenia drużyny mistrza Niemiec.

Umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium jest ważna do 30 czerwca 2023 roku i ostatnie doniesienia medialne sugerują, że Polak chciałby pozostać w Bawarii na dłużej. Na ten moment nie otrzymał on jeszcze stosownej oferty w sprawie pozostania w klubie.

To może wywołać u lidera zespołu niemałą frustrację, ponieważ, patrząc na jego dokonania z ostatnich lat, należy mu się za to ogromny szacunek. Polak to niekwestionowany numer jeden, jeśli chodzi o całą Bundesligę. Ponadto zdaniem wielu, to właśnie on był najlepszym zawodnikiem świata w ciągu ostatnich dwóch lat.

Mimo to mistrzowie Niemiec na razie nie zaoferowali mu kontynuowania współpracy, ponieważ wolą myśleć o przyszłości. Ich zdaniem nie ma wiedzy na temat tego, ile jeszcze 33-latek utrzyma się na szczycie. Być może zatem warto zainwestować w kogoś młodszego?

W ostatnich tygodniach najczęściej w kontekście przenosin do zespołu Juliana Nagelsmanna przewijała się kandydatura Erlinga Haalanda. Norweg ma wprawdzie (najprawdopodobniej) klauzulę wykupu, która opiewa na mniej-więcej 75 milionów euro, jednak oczekuje też ogromnej gaży i prowizji dla Mino Raioli. Na to nie do końca chcą przystać w Bayernie, który nie słynie z szastania pieniędzmi na lewo i prawo. Może zatem okazać się, że ekipa z kraju naszych zachodnich sąsiadów rozejrzy się za inną opcją.

Tą ma okazać się Adam Hložek, o czym informuje związany z „Bildem” Christian Falk. Jego zdaniem to właśnie Czech budzi duże zainteresowanie skautów mistrza Niemiec.

19-latek, który był już swego czasu kuszony przez angielskie kluby na czele z Manchesterem United, Liverpoolem oraz West Hamem, jest uważany za nieoszlifowany diament. Zresztą nie tylko w Czechach.

Był on w tym roku na szerokiej liście nominowanych do nagrody „Golden Boy 2021”, po którą sięgnął ostatecznie Pedri. Ponadto „The Guardian” umieścił go swego czasu w swoim zestawieniu „Next Generation 2019”. Pisano o nim wtedy, że jest największym talentem w kraju naszych sąsiadów od czasów Tomáša Rosický'ego.

Pomimo wspomnianych ofert ze strony ekip Premier League Hložek nadal występuje w Sparcie Praga, bo uznał, że będzie to najlepsze dla jego rozwoju. Być może jednak przyszedł teraz moment, aby zrobić kolejny krok. Czy Bayern Monachium to odpowiedni kierunek? Niewątpliwie w razie pozostanie w Bawarii Roberta Lewandowski, mógłby się on wiele nauczyć. Lepszego belfra może nigdy już nie spotkać.

Atakujący, który może grać też na obu skrzydłach, rozegrał w trwającym sezonie łącznie 22 mecze. W tym czasie strzelił cztery bramki i miał osiem asyst. Kontrakt wiąże go ze stołecznym zespołem do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy