Bayern Monachium: David Alaba i Toni Kroos wyjawiają. „Zawsze tak werbują zawodników”

Bayern Monachium: David Alaba i Toni Kroos wyjawiają. „Zawsze tak werbują zawodników” fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Einfach mal Luppen

David Alaba wziął udział w podcaście Toniego Kroosa, w którym obaj zawodnicy wspominali czasy, kiedy trafiali do zespołu Bayernu Monachium.

Toni Kroos w wolnych chwilach od piłki i obowiązków rodzinnych prowadzi wraz ze swoim bratem podcast, w którym często spotyka się z kolegami z boiska, by porozmawiać na różne tematy związane z ich karierami. Dzięki transferowi do Realu Madryt David Alaba miał kolejną okazję, by wziąć w nim udział, a myślami wrócił do swoich początków w barwach „die Roten”.

Austriak trafił do drużyn młodzieżowych Bawarczyków w wieku 15 lat. W tamtym czasie wychowankiem Austrii Wiedeń interesowały się również inne kluby, ale ekipa z Allianz Arena miała swoje sposoby, by przekonywać młodych graczy.

- Miałem kilka ofert, nawet a propos podpisania profesjonalnego kontraktu, choćby z Austrią Wiedeń i z innym klubem z austriackiej ekstraklasy - wyjawia 29-latek.

- Chciałem już jechać do Anglii, miałem stamtąd ciekawe propozycje. Ale Bayern Monachium nie poddał się, powiedzieli mi, żebym przyjechał i zobaczył wszystko na własne oczy. W międzyczasie Werner Kern [ówczesny dyrektor zajmujący się sektorami młodzieżowymi - przyp. red.] skontaktował się z moim ojcem. Osobiście odebrał nas z lotniska, a następnie pojechaliśmy do siedziby klubu.

Sposoby Bayernu Monachium okazały się bardzo skuteczne.

- Z miejsca zakochałem się w tym klubie, bardzo szybko podjąłem decyzję.

Podobne przeżycia ma za sobą również Toni Kroos, który słysząc relację Alaby zauważył, że podobnie klub postąpił z nim. Do trafiał do Monachium dwa lata wcześniej ze szkółki Hansy Rostock.

- Zawsze ta sama sztuczka, to samo zrobili ze mną. Również odbierał mnie Werner Kern. Zaprosili mnie z rodziną, wysłali do hotelu Bayerischer Hof, a następnie zaprosili na mecz Ligi Mistrzów. Nie byłem w stanie im odmówić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy