Bayern Monachium finalizuje transfer bramkarza

Bayern Monachium finalizuje transfer bramkarza
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bild

Alexander Nübel będzie od przyszłego sezonu występował w Bayernie Monachium, informuje „Bild”.

W Bawarii od dłuższego czasu rozglądano się za zawodnikiem, który w razie zakończenia kariery przez Manuela Neuera mógłby przejąć po nim pałeczkę. Wydaje się, że działacze mistrza Niemiec znaleźli kogoś takiego. Jest nim Alexander Nübel.

23-latek to kapitan Schalke, o którego względy już wcześniej zabiegały kluby z Anglii. On sam jednak zdecyduje się raczej na pozostanie w Bundeslidze.

Pewne jest natomiast, że nie będzie grał dalej w Gelsenkirchen. Działacze poinformowali bowiem w oficjalnym komunikacie, że gracz odrzucił propozycję przedłużenia umowy i w lecie rozstanie się z klubem.

Na razie sam zawodnik nie zabrał głosu w sprawie i w tym momencie nie wiemy, gdzie miałby występować w przyszłości. Wątpliwości co do niej nie mają natomiast niemieckie media, które sugerują, że gracz parafował od lipca kontrakt z Bayern Monachium.

Na jego mocy miałby występować w Bawarii co najmniej do 30 czerwca 2025 roku. Na potwierdzenie tej informacji będzie trzeba jednak poczekać co najmniej do pierwszego stycznia. Wtedy to bowiem drużyny mogą ogłaszać transfery graczy, których umowa nie obowiązuje dłużej, niżeli do 30 czerwca 2020 roku.

Nübel trafił do Schalke z Paderborn latem 2015 roku. W tym sezonie zdążył rozegrać łącznie 17 meczów. W pięciu z nich udało mu się zachować czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy