Bayern Monachium kończy poszukiwania bramkarza. Decyzja podjęta

2022-03-30 16:16:46; Aktualizacja: 2 lata temu
Bayern Monachium kończy poszukiwania bramkarza. Decyzja podjęta Fot. Alexandr Medvedkov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium porzuca plany sprowadzenia golkipera, który będzie rywalizował z Manuelem Neuerem - informuje „Sport Bild”. W Bawarii na kolejny sezon pozostanie Sven Ulreich.

Od wielu lat w Bayernie Monachium panuje klarowna hierarchia, jeśli chodzi o obsadzenie pozycji bramkarza. Kiedy tylko zdrowy jest Manuel Neuer, to właśnie jemu przysługuje miejsce między słupkami.

Zdecydowanie więcej dzieje się w kwestii funkcji tego drugiego. Obecnie Julian Nagelsmann ma do dyspozycji jeszcze Svena Ulreicha oraz Christiana Früchtla. Wyżej stoją jednak akcje tego pierwszego.

Mimo to, że na wypożyczeniu w AS Monaco przebywa dodatkowo Alexander Nübel, zaczęły się spekulacje w kwestii obsadzenie pozycji drugiego bramkarza. Na horyzoncie pojawiła się opcja sprowadzenia do Bawarii Stefana Ortegi z Arminii Bielefeld.

Okazuje się jednak, że 29-latek prawdopodobnie do Bayernu Monachium nie trafi, o czym poinformował „Sport Bild”. Według tego źródła na Allianz Arenie zdecydowano się na to, by zatrzymać Ulreicha.

33-latek pokazał się ostatnio z dobrej strony w obliczu problemów zdrowotnych Manuela Neuera. Wkrótce powinien podpisać nowy kontrakt.

Były zawodnik między innymi VfB Stuttgartu rozegrał w tym sezonie siedem meczów. W dwóch z nich zachował czyste konto.