Bayern Monachium ma poważny problem. Flick opuści klub po sezonie?!

Bayern Monachium ma poważny problem. Flick opuści klub po sezonie?! fot. Bayern Monachium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Hansi Flick może po zakończeniu trwających rozgrywek rozstać się z ławką trenerską Bayernu Monachium na rzecz objęcia sterów nad reprezentacją Niemiec - poinformował „Sport Bild”.

Blisko 56-letni trener przejął awaryjnie funkcję szkoleniowca „Bawarczyków” w trakcie poprzedniego sezonu po zwolnieniu Niko Kovača i zaprezentował się tak udanie w tej roli, że władze ekipy z Allianz Areny postanowiły powierzyć mu tę rolę na stałe w kwietniu ubiegłego roku.

Przedstawiciele zespołu z Monachium nie mogą żałować podjętej przez siebie decyzji, ponieważ Hansi Flick poprowadził Bayern do zwycięstwa w Bundeslidze, Pucharze Niemiec, Lidze Mistrzów, Superpucharze Niemiec i Superpucharze Europy.

Osiągnięcie takich sukcesów w bardzo krótkim czasie rozbudziło naturalnie apetyty na sięganie po kolejne sukcesy przez klub. Ten prezentuje się jednak w trwających rozgrywkach słabiej niż w poprzednich, ale mimo to pozostaje w dalszym ciągu jednym z głównych faworytów do obronienia najważniejszych dwóch trofeów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Bez względu na ich ponowne zdobycie dalsza przyszłość blisko 56-letniego szkoleniowca w drużynie „Bawarczyków” stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, o czym donosi „Sport Bild”.

Wspomniane źródło uważa, że Flick nie potrafi porozumieć się z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidžiciem w kwestii ustalenia priorytetowych celów transferowych związanych ze wzmocnieniem poszczególnych pozycji w zespole i ponadto straci wkrótce swojego głównego orędownika w osobie prezesa Karla-Heinza Rummenigge, który przestanie sprawować wspomnianą rolę wraz z końcem 2021 roku.

Flick w przypadku otworzenia się na podjęcie nowego wyzwania nie narzekałby na brak propozycji, a najpoważniejszą mógłby otrzymać ze strony krajowego związku, który widzi w nim wartościowego następcę Joachima Löwa. Blisko 61-letni trener może z kolei pożegnać się z kadrą narodową w przypadku zaliczenia przez nią słabego występu na zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Ewentualne objęcie sterów nad reprezentacją Niemiec przez dotychczasowego opiekuna Bayernu Monachium oznaczałoby dla niego powrót do niej po ponad czterech latach przerwy, ponieważ w przeszłości pełnił w kadrze rolę asystenta wspomnianego Löwa (2006-2014) i kierownika sportowego (2014-2017).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy