Bayern Monachium nie poddaje się w sprawie Coutinho

Bayern Monachium nie poddaje się w sprawie Coutinho fot. CBF
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Deutschland

Bayern Monachium jest poważnie zainteresowany Philippe Coutinho i ma przygotowaną ofertę za pomocnika.

Niemiecka redakcja „Sky” informuje, że Bawarczycy nie zrażają się problemami w rozmowa z Brazylijczykiem i cały czas naciskają na jego transfer. Ostatnio pojawiły się informacje, iż inwestorzy „die Roten” mają poważne obawy co do pensji piłkarza,ponieważ nie chcą dopuścić do konfliktów wewnątrz drużyny. Właśnie dlatego zawodnik musiałby się zgodzić na obniżkę zarobków do co najwyżej dziewięciu milionów euro za sezon gry.

Klub postara się rozwiązać te wewnętrzne dysputy, ale w międzyczasie nie przerywa swoich starań, nie chcąc zostać zbytnio w tyle. Ekipa z Allianz Arena przygotowała dla Barcelony ofertę, zakładającą dwuletnie wypożyczenie Brazylijczyka. Najprawdopodobniej Bayern od razu zapewniłby sobie możliwość wykupu zawodnika, tak jak miało to miejsce w przypadku Jamesa Rodrígueza.

Jak na razie oferta nie została oficjalnie przedstawiona Katalończykom, ponieważ monachijczycy czekają na rozwój sytuacji w związku z transferem Neymara. FC Barcelona chce sprowadzić swojego byłego snajpera, ale zamierza włączyć do oferty karty zawodnicze części swoich graczy. Jednym z najczęściej wymienianych jako karta przetargowa piłkarzy jest właśnie Coutinho.

Jeśli Paris Saint-Germain zdecyduje się na sprowadzenie pomocnika w ramach rozliczenia, plan Bayernu spali na panewce. Istnieje jednak szansa, że Coutinho nie przeniesie się jednak do Paryża, dlatego mistrzowie Niemiec są nieustannie na baczności.

„Sky” dodaje, że kluczowa może się okazać wola samego Brazylijczyka. Tego lata odrzucił on już możliwość powrotu do Premier League i nie wiadomo, czy uśmiecha mu się gra w Bundeslidze. Na ten moment jedynymi realnymi opcjami dla niego są jednak właśnie albo Bayern albo PSG.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy