Bayern Monachium nie wyklucza rozstania ze środkowym obrońcą

Bayern Monachium nie wyklucza rozstania ze środkowym obrońcą fot. fabio1s / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ZDF | Christian Falk

Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium, zapowiedział, że jeśli Niklas Süle chce zostać w klubie, będzie musiał pójść na pewne ustępstwa. To może doprowadzić do odejścia Niemca.

25-latek w ostatnim czasie został połączony przez dwa źródła z Chelsea i jak donosi stacja ZDF, zawodnik poprzez swoich agentów poinformował Bayern Monachium o zainteresowaniu jego osobą ze strony Anglików. Teraz stoperowi postanowił odpowiedzieć Karl-Heinz Rummenigge, wysyłając jasny komunikat.

– Chcemy mieć w Bayernie Monachium klasowych zawodników z reprezentacji Niemiec. Süle ma jeszcze przed sobą ponad rok kontraktu. Porozmawiamy z nim i zobaczymy, dokąd nas zaprowadzą negocjacje. W okresie letnim będziemy traktować tę sprawę poważnie i podejdziemy do niej spokojnie – oznajmił w rozmowie z ZDF.

– Musimy jednak wiedzieć, że koronawirus wyrządził Bayernowi Monachium ogromne szkody finansowe. Dlatego, jeśli znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, chętnie przedłużymy kontrakt Süle, ale tylko na pewnych warunkach – zaznaczył.

Tym samym sternik „Gwiazdy Południa” nie wykluczył odejścia Niklasa Süle, któremu niebawem przybędzie konkurent w postaci Dayota Upamecano. Przy okazji pojawiają się spekulacje, że mistrz Niemiec woli przedłużyć współpracę z wiekowym Jérôme’em Boatengiem, aniżeli o kilka lat młodszym defensorem.

Mając na uwadze te informacje, istotnie już latem może dojść do transferu z udziałem 29-krotnego reprezentanta Niemiec. Jednocześnie Christian Falk podkreśla, że Süle nie stanowi priorytetu dla „The Blues”, a jest jedynie jednym z kilku kandydatów do wzmocnienia obrony w przyszłym sezonie.

Dorobek piłkarza mierzącego 195 centymetrów wzrostu z trwających rozgrywek to 25 spotkań i dwa gole. Jego kontrakt wygasa w połowie 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy