Bayern Monachium odpuszcza temat zatrzymania Kingsleya Comana. Następca Francuza na celowniku

Bayern Monachium odpuszcza temat zatrzymania Kingsleya Comana. Następca Francuza na celowniku fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UOL Esporte

Bayern Monachium ma zrezygnować ze starań o podpisanie nowego kontraktu z Kingsleyem Comanem i w przypadku jego sprzedaży będzie dążyć do sprowadzenia Antony'ego z Ajaksu Amsterdam - przekonuje Bruno Andrade z UOL Esporte.

Mistrz Niemiec był nie tak dawno bardzo mocno nastawiony na nawiązanie dłuższej współpracy z reprezentantem Francji. On sam także nie wyobrażał sobie kontynuowania swojej kariery w innym miejscu, dlatego obie strony rozpoczęły rozmowy w kwestii zawarcia nowego porozumienia.

Dotychczasowe negocjacje z przedstawicielami zawodnika nie przebiegają jednak po myśli władz klubu z uwagi na bardzo wysokie wymagania skrzydłowego, co w konsekwencji może doprowadzić do zrealizowania podobnego scenariusza, jaki miał miejsce w przypadku Davida Alaby.

Bruno Andrade z UOL Esporte uważa, że tak się w istocie stanie i Bayern Monachium ma być już przygotowany na taką ewentualność, ponieważ czeka w gotowości na rozpoczęcie rozmów z Ajaksem Amsterdam w kwestii pozyskania Antony'ego.

W pierwszej kolejności „Bawarczycy” musieliby jednak sprzedać Kingsleya Comana, co wcale nie będzie łatwe, ponieważ ekipa z Allianz Areny wyceniła 25-letniego skrzydłowego na przynajmniej 90 milionów euro.

Ponadto nie musi się z nim koniecznie rozstawać już teraz, bo Francuz jest związany z niemieckim klubem do końca czerwca 2023 roku, a to oznacza, że przyzwoite pieniądze do zespołowej kasy mogłyby wpłynąć za niego jeszcze następnego lata.

Z kolei uczestnik trwających Igrzysk Olimpijskich jest wart nieco ponad 30 milionów euro i cieszy się dużym zainteresowaniem Juliana Nagelsmanna, który przymierzał się do jego sprowadzenia jeszcze jako niedawny opiekun RB Lipsk.

Antony trafił do holenderskiej drużyny w lipcu ubiegłego roku z São Paulo, mimo że cała operacja została dopięta już zimą, za blisko 16 milionów euro. Od tego czasu strzelił 10 goli oraz zanotował tyle samo asyst w 46 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy