Bayern Monachium pogodzony z odejściem jeszcze dwóch pomocników

Bayern Monachium pogodzony z odejściem jeszcze dwóch pomocników
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport1 | Christian Falk

Przedstawiciele Bayernu Monachium zdają sobie sprawę z faktu, że w najbliższych dniach ich szeregi opuszczą najprawdopodobniej Michaël Cuisance i Javi Martínez.

„Bawarczycy” bardzo długo liczyli na to, że uda im się zawrzeć nowe porozumienie z Thiago Alcântarą i tym samym zatrzymać hiszpańskiego pomocnika na dłużej w swoich szeregach.

Doświadczony zawodnik zdecydował się jednak odrzucić otrzymaną propozycję ze strony mistrza Niemiec i postanowił przenieść się do Liverpoolu.

Ten stan rzeczy sprawił, że Bayern Monachium stracił jednego z istotnych graczy występujących w środku pola i wkrótce będzie musiał pogodzić się z utratą kolejnych dwóch graczy z linii pomocy. Tymi zawodnikami są Michaël Cuisance i Javi Martínez.

Christian Falk uważa, że pierwszy z nich nie dał się przekonać do pozostania na Allianz Arenie i po zaledwie jednym sezonie opuści szeregi „Bawarczyków” na rzecz kontynuowania swojej kariery w Leeds United.

Wspomniany dziennikarz dodaje także, że beniaminek z Premier League przystąpił do zaawansowanych rozmów z mistrzem Niemiec i jest już bardzo bliski domknięcia transferu z udziałem Francuza, który ma ich kosztować 20 milionów euro.

Z kolei drugi z pomocników jest już od dłuższego czasu nastawiony na powrót do Athleticu. Przedstawiciele Bayernu zapewnili go wcześniej, że nie będą stawać mu na drodze i w znaczącym stopniu utrudniać powrotu do baskijskiego klubu. Ten w dalszym ciągu nie porozumiał się jednak z samym piłkarzem oraz mistrzem Niemiec w kwestii wysokości kwoty odstępnego.

Dziennikarze Sport1 przekonują jednak, że to jest tylko kwestią czasu i jeszcze przed zamknięciem letniego okna bohater ostatniego starcia o Superpuchar Europy wróci w rodzinnej strony.

Utrata przez ekipę z Monachium trzech zawodników występujących w środku pola na pewno zmusi władze klubu do pozyskania przynajmniej jednego wartościowego gracza w ich miejsce. Drużyna z Allianz Areny rozważa obecnie różne opcje dotyczace wzmocnienia linii pomocy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy