Bayern Monachium przyśpiesza walkę o niemiecki talent. Pozytywne spotkanie

Bayern Monachium przyśpiesza walkę o niemiecki talent. Pozytywne spotkanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Bayern Monachium ma za sobą pierwsze pozytywne spotkanie z agentem Assana Ouédraogo z Schalke 04 - poinformował Florian Plettenberg.

Środkowy pomocnik zaprezentował się szerszemu gronu publiczności nie tylko na ostatnich Mistrzostwach Europy i trwających Mistrzostwach Świata U-17, ale także za sprawą notowania regularnych występów w ekipie z Gelsenkirchen na poziomie 2. Bundesligi.

Dzięki temu na radarze ma go pokaźna liczba europejskich klubów. Prym wśród nich wiodą niemieckie zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej - Bayern Monachium, RB Lipsk czy Eintracht Frankfurt.

Poza nimi chrapkę na zgarnięcie obiecującego zawodnika mają też AC Milan, Inter Mediolan oraz Liverpool.

Na razie większość z wymienionych zespołów nawiązała bezpośredni kontakt z agentem Assana Ouédraogo w celu wybadania swoich szans oraz warunków koniecznych do spełnienia, by w ogóle myśleć o jego pozyskaniu.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że w ostatnim czasie takowe spotkanie miało miejsce pomiędzy przedstawicielem 17-letniego pomocnika a Bayernem Monachium.

Przebiegło ono w bardzo pozytywnej atmosferze i wskazuje na to, że dyrektor sportowy Christoph Freund jest wielkim fanem talentu wychowankach Schalke 04 oraz wyobraża sobie natychmiastowe włączenie go do pierwszej drużyny, bez konieczności ogrywania w rezerwach czy wysłania na wypożyczenie.

Takie postawienie sprawy może niespodziewanie wysunąć „Bawarczyków” na prowadzenie w wyścigu o Ouédraogo, któremu przewodzili do tej pory ich ligowi rywale.

Wspomniany dziennikarz informował już wcześniej, że w umowie utalentowanego piłkarza, ważnej do 30 czerwca 2027 roku, widnieją trzy klauzulę - siedem, 9-12 i 20 milionów euro.

Pierwsze dwie są przewidziane dla rodzimych klubów, które zakwalifikują się lub nie do europejskich pucharów. Z kolei ostatnia ma być wiążąca dla zagranicznych zespołów oraz zacząć obowiązywać także niemieckie w przypadku zaliczenia przez 17-latka debiutu w pierwszej reprezentacji.

Ouédraogo zdążył zanotować trafienie i asystę w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy