Bayern Monachium sięgnie po trenera z Premier League?! Nawiązano kontakt

2024-05-11 21:43:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayern Monachium sięgnie po trenera z Premier League?! Nawiązano kontakt Fot. sbonsi / Shutterstock.com

Bayern Monachium wziął pod uwagę opcję zatrudnienia Olivera Glasnera z Crystal Palace po otrzymaniu odmowy ze strony Ralfa Rangnicka - poinformowało Sky.

Saga dotycząca wyboru następcy Thomasa Tuchela na ławce trenerskiej „Bawarczyków” trwa w najlepsze. Przedstawiciele klubu uznali przed kilkoma tygodniami, że przedwczesne ogłoszenie odejścia dotychczasowego szkoleniowca ułatwi im zatrudnienie nowego.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla utytułowanego klubu, ponieważ otrzymał on już odmowę ze strony takich postaci, jak Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick czy Julen Lopetegui.

A teraz dziennikarze Sky informują, że na tej liście znalazł się także przedstawiciel Premier League w osobie Olivera Glasnera z Crystal Palace.

Bayern Monachium zwrócił się w kierunku opiekuna „Orłów” w momencie odrzucenia propozycji przez Rangnicka.

Zwolennikiem ewentualnego zatrudnienia byłego szkoleniowca VfL Wolfsburg i Eintrachtu Frankfurt był dyrektor sportowy Christoph Freund, ponieważ obaj panowie żyją w dobrych relacjach.

W stanowczy sposób na zainteresowanie giganta austriackim trenerem zareagowało jednak Crystal Palace, wykluczając rozstanie z nim.

Dlatego też w gabinetach ekipy z Allianz Areny zaczęto rozważać ponowne nawiązanie współpracy z Hansim Flickiem, który wydaje się obecnie faworytem do przejęcia kontroli nad drużyną.