Bayern Monachium sprowadzi latem pomocnika za 40 milionów euro?!

Bayern  Monachium sprowadzi latem pomocnika za 40 milionów euro?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Christian Falk

Borussia Mönchengladbach latem może stracić Floriana Neuhausa, który wzbudził zainteresowanie Bayernu Monachium - donosi „Sport Bild”.

Kilka miesięcy temu z Allianz Areny odszedł Thiago Alcântara, ale „Gwiazda Południa” nie sprowadziła jego następcy. Wówczas, już na stałe, przeniesiony do środka pola został Joshua Kimmich. Mimo to plany pozyskania następcy Hiszpana nie uległy zmianie.

Obecnie, w samym środku kryzysu finansowego, trudno oczekiwać od Bayernu Monachium wielomilionowego transferu, ale faktem jest to, że latem planowane są przynajmniej dwa wzmocnienia. Nie można przy tym zapominać, że wówczas najprawdopodobniej szeregi drużyny opuści chociażby Javi Martínez.

Bayern Monachium zamierza sprowadzić stopera oraz środkowego pomocnika. Najnowszym kandydatem na drugą z wymienionych pozycji jest Florian Neuhaus.

23-latek jest jednym z liderów Borussii Mönchengladbach, a jego dobre występy w trwającym sezonie zaowocowały debiutem w reprezentacji Niemiec. Wydaje się zatem, że latem może nadejść właściwy moment na zmianę klubu.

Jak podaje Christian Falk, w umowie piłkarza mierzącego 183 centymetry wzrostu znajduje się klauzula odstępnego w wysokości 40 milionów euro. To oczywiście bardzo uproszcza sprawa w przypadku zintensyfikowania działań ze strony mistrza Niemiec.

Dorobek Neuhausa z bieżących rozgrywkach to 22 spotkania, pięć goli i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy