Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta!

Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Lucas Hernández jest zdecydowany na opuszczenie Bayernu Monachium na rzecz Paris Saint-Germain. W związku z tym mistrz Niemiec dokonał jego wyceny na 60 milionów euro sumy podstawowej - informuje Florian Plettenberg ze Sky.

Przedstawiciele „Bawarczyków” wyrazili przed kilkoma miesiącami gotowość do nawiązania dłuższej współpracy z francuskim defensorem.

Ten spojrzał przychylnym okiem na możliwość kontynuowania kariery na Allianz Arenie, ale w obliczu doznania poważnej kontuzji w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata realizacja tego planu stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Bayern Monachium rozwiał jednak szybko wszelkie wątpliwości i pomimo wypadnięcia obrońcy z rywalizacji do końca sezonu przeszedł do konkretnej fazy negocjacji, doprowadzając do osiągnięcia konsensusu.

Do jego finalizacji miało dojść niezwłocznie po zakończeniu rozgrywek w postaci ogłoszenia faktu przedłużenia kontraktu z zawodnikiem do 30 czerwca 2027 roku.

Dopracowanie jego ostatnich szczegółów zostało jednak wstrzymane z powodu odświeżenia zainteresowania Lucasem Hernándezem ze strony Paris Saint-Germain. Ten momentalnie porzucił myśli o pozostaniu w Bayernie Monachium i w ekspresowym tempie osiągnął zasadnicze porozumienie z macierzystym zespołem.

„Bawarczycy” byli początkowo wyraźnie zaskoczeni takim obrotem spraw. W tym momencie wydają się już pogodzeni z utratą najdroższego piłkarza w swojej historii - 80 milionów euro.

Świadczą o tym informacje przekazane przez Floriana Plettenberga ze Sky o definitywnym porzuceniu przez Francuza myśli o podpisaniu nowej umowy z Bayernem Monachium.

Z kolei ten wyraził otwartość na jego sprzedaży w przypadku otrzymania oferty sięgającej 60 milionów euro plus dodatki.

Na razie Paris Saint-Germain nie nawiązało jeszcze żadnego konkretnego kontaktu z mistrzem Niemiec.

Lucas Hernández w trakcie swojego czteroletniego pobytu w ekipie z Allianz Areny rozegrał 107 spotkań, notując w nich dwa trafienia i osiem asyst.

Przełożyło się to na wywalczenie czterech tytułów najlepszej drużyny w Bundeslidzie czy wygranie Ligi Mistrzów w finale przeciwko... PSG w 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy