Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta!

2023-06-02 21:18:34; Aktualizacja: 1 rok temu
Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com

Lucas Hernández jest zdecydowany na opuszczenie Bayernu Monachium na rzecz Paris Saint-Germain. W związku z tym mistrz Niemiec dokonał jego wyceny na 60 milionów euro sumy podstawowej - informuje Florian Plettenberg ze Sky.

Przedstawiciele „Bawarczyków” wyrazili przed kilkoma miesiącami gotowość do nawiązania dłuższej współpracy z francuskim defensorem.

Ten spojrzał przychylnym okiem na możliwość kontynuowania kariery na Allianz Arenie, ale w obliczu doznania poważnej kontuzji w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata realizacja tego planu stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Bayern Monachium rozwiał jednak szybko wszelkie wątpliwości i pomimo wypadnięcia obrońcy z rywalizacji do końca sezonu przeszedł do konkretnej fazy negocjacji, doprowadzając do osiągnięcia konsensusu.

Do jego finalizacji miało dojść niezwłocznie po zakończeniu rozgrywek w postaci ogłoszenia faktu przedłużenia kontraktu z zawodnikiem do 30 czerwca 2027 roku.

Dopracowanie jego ostatnich szczegółów zostało jednak wstrzymane z powodu odświeżenia zainteresowania Lucasem Hernándezem ze strony Paris Saint-Germain. Ten momentalnie porzucił myśli o pozostaniu w Bayernie Monachium i w ekspresowym tempie osiągnął zasadnicze porozumienie z macierzystym zespołem.

„Bawarczycy” byli początkowo wyraźnie zaskoczeni takim obrotem spraw. W tym momencie wydają się już pogodzeni z utratą najdroższego piłkarza w swojej historii - 80 milionów euro.

Świadczą o tym informacje przekazane przez Floriana Plettenberga ze Sky o definitywnym porzuceniu przez Francuza myśli o podpisaniu nowej umowy z Bayernem Monachium.

Z kolei ten wyraził otwartość na jego sprzedaży w przypadku otrzymania oferty sięgającej 60 milionów euro plus dodatki.

Na razie Paris Saint-Germain nie nawiązało jeszcze żadnego konkretnego kontaktu z mistrzem Niemiec.

Lucas Hernández w trakcie swojego czteroletniego pobytu w ekipie z Allianz Areny rozegrał 107 spotkań, notując w nich dwa trafienia i osiem asyst.

Przełożyło się to na wywalczenie czterech tytułów najlepszej drużyny w Bundeslidzie czy wygranie Ligi Mistrzów w finale przeciwko... PSG w 2020 roku.