Bayern Monachium wygrywa z Chelsea i Newcastle United walkę o hitowy transfer z Premier League

2024-06-21 22:05:28; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Bayern Monachium wygrywa z Chelsea i Newcastle United walkę o hitowy transfer z Premier League Fot. News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: David Ornstein

Bayern Monachium znajduje się pierwszy tuż przed linią mety w rywalizacji o Michaela Olise'a z Crystal Palace. Chelsea i Newcastle United obejdą się smakiem – przekazał David Ornstein z Theathletic.com.

Według oczekiwań wysoce cenionego reportera „Bawarczycy” znajdują się na dobrej drodze, aby ustalić z 22-latkiem warunki kontraktu indywidualnego. Sam skrzydłowy lub ofensywny pomocnik spośród wszystkich zapytań wybrał projekt z Bundesligi.

Do przełomu w negocjacjach z perspektywy młodzieżowego reprezentanta Francji doszło po tym, jak niepomyślnie potoczyły się rozmowy jego przedstawicieli z działaczami Chelsea. Ta jednak nie chciała się zgodzić na warunek traktujący o tym, aby zawodnik znajdował się na szczycie listy płacowej pierwszej drużyny.

Newcastle United także od niedawna kontaktowało się z otoczeniem Olise'a, podczas gdy Manchester United i Manchester City od dawna jedynie utrzymywał poważne zainteresowanie. Teraz ono na niewiele się zda.

Bayern będzie musiał jeszcze odpowiednio udobruchać „Orły” z południowego Londynu dogodną ofertą. Klub z Selhurst Park, widząc w orbicie zainteresowań jedynie konkurentów z Premier League, oczekiwał aktywowania klauzuli wykupu w wysokości 70 milionów euro. Pytanie, czy z podobnym nastawieniem podejdzie do odpowiednika z Wysp Brytyjskich.

Monachijczycy w ten sposób przygotowują się na uzupełnienie głębi składu w ramach niepewnej przyszłości Leroya Sané oraz coraz głośniej tykającego czasu u Thomasa Müllera, który ma swoje lata, ale wciąż może raczyć młodszych kolegów z szatni sporym doświadczeniem.

Kontrakt autora dziesięciu goli i sześciu asyst w 19 kolejkach ligowych minionej kampanii z obecnym pracodawcą obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.