Bayern Monachium wykorzysta kłopoty finansowe FC Barcelony?! Może pozyskać jednego z liderów Katalończyków

Bayern Monachium wykorzysta kłopoty finansowe FC Barcelony?! Może pozyskać jednego z liderów Katalończyków fot. Wirestock Images / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo

„Mundo Deportivo” donosi, że na celowniku Bayernu Monachium znalazł się jeden z liderów FC Barcelony, Frenkie de Jong. Niemcy chcą wykorzystać kłopoty finansowe Hiszpanów.

Pandemia koronawirusa i nierozsądna polityka prowadzenia klubu w ostatnich latach doprowadziły do tego, że wicemistrzowie Hiszpanii borykają się z ogromnymi problemami finansowymi. Aby ratować budżet, konieczne może okazać się pożegnanie z kluczowymi piłkarzami.

Wydaje się, że w lecie przyszłego roku Camp Nou może opuścić Lionel Messi. Jeśli do tego dojdzie, to legenda „Dumy Katalonii” trafi prawdopodobnie na Wyspy, a jego docelowym miejscem może okazać się Manchester City.

FC Barcelona prawdopodobnie nie zarobi jednak na Argentyńczyku ani grosza, ponieważ jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Zejdzie on wprawdzie z ogromnych zarobków, ale będzie to jedynie kropla w morzu potrzeb.

Może okazać się zatem, że działacze ekipy ze stolicy Katalonii będą zmuszeni do tego, by pożegnać się z jednym z zawodników młodszego pokolenia, na którym można sowicie zarobić. W tym miejscu pojawia się Frenkie de Jong.

Zanim Holender przeniósł się do Barcelony, interesowało się nim wiele innych podmiotów na czele z Bayernem Monachium. Pomimo tego, że umowa pomocnika obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, to wspomniana ekipa nie zrezygnowała z pomysłu sprowadzenia go do siebie.

Zdaniem hiszpańskiej prasy zespół z Bawarii pozostaje w stałym kontakcie z agentem zawodnika i na bieżąco monitoruje jego sytuację. Być może mistrzowie Niemiec skorzystają na problemach finansowych „Blaugrany” i wkrótce sięgną po środkowego pomocnika.

Klauzula w kontrakcie 23-latka opiewa na 400 milionów euro, jednak nieoficjalnie mówi się, że w obecnej sytuacji można wyciągnąć go za zdecydowanie mniejszą kwotę. Dlatego też Barcelona nie powinna przejść obojętnie wobec oferty sięgającej 70 milionów euro.

Obecny rekord transferowy Bayernu Monachium wynosi z kolei 80 milionów euro. Za tyle bowiem do obecnego mistrza Niemiec latem 2019 roku przeniósł się z Atlético Madryt Francuz, Lucas Hernández.

De Jong trafił natomiast na Camp Nou z Ajaksu latem 2019 roku. Wówczas to zapłacono za niego 86 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał on łącznie 57 meczów. Jego dorobek to dwa gole i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy