Bayern Monachium z deadline’em w sprawie Alphonso Daviesa. Decyzja już zapadła?!

2024-03-24 12:05:23; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Bayern Monachium z deadline’em w sprawie Alphonso Daviesa. Decyzja już zapadła?! Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca

Na biurko Alphonso Davies leży ostateczne oferta przedłużenia umowy, a zawodnik Bayernu Monachium ma czas do początku kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie przyszłości. Jego celem jest przeprowadzka do Realu Madryt - zapewnia „Marca”.

„Królewscy” od dłuższego czasu stosują politykę polegającą na wykorzystywaniu okazji rynkowych. W ten sposób pozyskani zostali David Alaba, Toni Kroos, Joselu czy Antonio Rüdiger. Z całej czwórki za transfer definitywny zapłacono tylko w przypadku środkowego pomocnika, który kosztował 25 milionów euro, co już wtedy było postrzegane jako ogromne niedoszacowanie.

Lider tabeli LaLigi się nie zatrzymuje. Podczas najbliższego okna transferowego pozyskani na tych samych zasadach mają zostać środkowy napastnik oraz lewy obrońca.

Przeprowadzka Kyliana Mbappé jest na ostatniej prostej i w najbliższych tygodniach powinniśmy otrzymać potwierdzenie.

Hiszpanie poczynili też pierwsze kroki w sprawie angażu Alphonso Daviesa, z którym mają słowne porozumienie w sprawie warunków kontraktu ważnego przez pięć najbliższych lat.

Jednocześnie ostatniego słowa nie powiedział Bayern Monachium. Na biurko zawodnika trafiła ostateczna oferta przedłużenia wygasającego 30 czerwca 2025 roku kontraktu.

Niemcy proponują Kanadyjczykowi 11-13 milionów euro podstawy plus bonusy i nie zamierzają czekać w nieskończoność.

„Marca” podaje, że Davies ma czas na odpowiedź do początku kwietnia. Jeśli tego nie zrobi lub przekaże, że chce odejść, trafi on na rynek i rozpocznie się licytacja.

Według tego samego źródła 23-latek podjął już decyzją i skłania się ku przyjazdowi na Estadio Santiago Bernabéu.

Wstępnie „Los Blancos” nie chcą wydawać na operację więcej niż 50 milionów.

Etatowy reprezentant Kanady w tym sezonie strzelił gola oraz zanotował trzy asysty.