Bayern planuje dwa hity transferowe

Bayern planuje dwa hity transferowe
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium rozpoczął przygotowania do przyszłorocznych ruchów transferowych.

„Die Roten” powili nabierają wiatru w żagle i już nikt nie myśli o zwolnieniu Niko Kovača ze stanowiska trenera. Zamiast tego klub zaczyna planować swoją dalszą przyszłość pod batutą Chorwata. „Sport Bild” informuje, że na Allianz Arena trwają dyskusje na temat potrzeb zespołu, a na ten moment wyklarować można dwa priorytety, jeśli chodzi o wzmocnienia zespołu.

Pierwsze miejsce na liście niezmiennie zajmuje Leroy Sané. Mistrzom Niemiec bardzo zależy, by skrzydłowy trafił do Monachium i już latem zbliżali się do osiągnięcia celu, ale negocjacje urwały się wraz z poważną kontuzją kolana zawodnika. 23-latek zerwał więzadła, ale Bayern wierzy, że wróci do pełnej sprawności i w przyszłym roku nadal będzie postrzegany jako duże wzmocnienie. Niemiecki magazyn dodaje, że paradoksalnie rok zwłoki może monachijczykom wyjść na dobre, ponieważ cena za zawodnika powinna spaść. Jeszcze kilka miesięcy temu Manchester City żądał za niego 150 milionów euro.

Za konieczność uznano też wzmocnienie środkowej linii. Tutaj Bayern ma już w zasadzie gotowe rozwiązanie w postaci Philippe Coutinho, który jak na razie prezentuje się całkiem dobrze, ale jest jedynie wypożyczony. Klub ma możliwość jego wykupu, ale ta zostanie aktywowana pod jednym warunkiem - wcześniej nie uda się sprowadzić Kaia Havertza.

Wychowanek Bayeru Leverkusen spisuje się bardzo dobrze i od 2016 roku jest stałym bywalcem w składzie „Aptekarzy”. Bayern tymczasem wielokrotnie pokazywał, że zależy mu na sprowadzaniu niemieckich talentów i nie inaczej jest w przypadku 20-latka. Działacze z południa Niemiec spodziewają się trudnych negocjacji, ale pozostają dobrej myśli.

Jeśli udałoby się sprowadzić Havertza, Coutinho najprawdopodobniej byłby zmuszony wrócić do Barcelony. „Sport Bild” informuje, że obie transakcje są w zasadzie niemożliwe to wykonania w tym samym momencie, zwłaszcza biorąc pod uwagę spodziewane wydatki na transfer Sané. Niemniej, Brazylijczyk pozostaje świetną alternatywą, ponieważ jego transfer nie będzie wymagał już jakichkolwiek negocjacji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy