Bayern w zasadzie zdecydował. Coutinho zostanie wykupiony!

Bayern w zasadzie zdecydował. Coutinho zostanie wykupiony! fot. Bayern Monachium
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport

Bayern Monachium coraz bardziej przekonuje się do wykupienia Philippe Coutinho.

Brazylijczyk bardzo zabiegał o transfer do Barcelony, ale kiedy już tam trafił, jego kariera nieco na tym ucierpiała. Gracz nie zdobył wystarczającego zaufania w klubie i co gorsza miał stracić radość z gry, ta jednak powraca, odkąd przeprowadził się do Bayernu Monachium. Znajduje się tam na wypożyczeniu, ale ekipa z Allianz Arena ma możliwość wykupienia go za 120 milionów euro. Coraz więcej wskazuje na to, że opcja zostanie wykorzystana.

Jak twierdzi kataloński „Sport”, mistrzowie Niemiec są bardzo zadowoleni z Coutinho i tego, jak wdrożył się do zespołu. Według dziennika na oficjalną decyzję będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale na ten moment Bawarczycy są przekonani, że wykup zawodnika będzie świetnym rozwiązaniem. Sam Brazylijczyk również znakomicie czuje się w Monachium, a jego aklimatyzacja w nowym kraju przebiega jak na razie bardzo dobrze.

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj „Sport Bild” informował, że transfer Coutinho jest faktycznie realny, ale sporo będzie zależeć od postępów negocjacji z Bayerem Leverkusen w sprawie Kaia Havertza. „Die Roten” chcieliby mieć młodego Niemca w swoim składzie, lecz zakup zawodnika byłby na tyle kosztowny, że wykluczyłby możliwość sięgnięcia po Coutinho. Na ten moment „Aptekarze” nie zamierzają sprzedawać swojej gwiazdy, a jeśli to uczynią, to za naprawdę kuszącą ofertę. 

Coutinho, z racji swojej pozycji, może być jednym z priorytetów transferowych klubu. Zainteresowanie jego usługami już teraz wyrażają również inne zespoły, ale to Bayern ma pierwszeństwo i postara się to wykorzystać. Oprócz Coutinho i Havertza na szczycie listy życzeń znajduje się także Leroy Sané, ale jego transfer jest niezależny od wspomnianej dwójki.

Sprzedaż Brazylijczyka byłaby świetną wiadomością dla Barcelony, która jest coraz bardziej pod ścianą w kontekście pensji zawodników. Duże wydatki na rynku i jeszcze ambitniejsze plany powodują, że część graczy musi opuścić Camp Nou, a pozbycie się kontraktu Coutinho z pewnością byłoby ulgą dla klubowego budżetu.

Jak do tej pory 27-latek rozegrał dla monachijczyków siedem spotkań. Zdobył w nich dwie bramki i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy