Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE]

Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] fot. ShutterOK / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bayern

Emilian Metu dołączy latem do Bayernu.

17-letni pomocnik przeniesie się do Monachium z SKN St. Pölten po zakończeniu sezonu. Jego kontrakt z mistrzem Niemiec będzie ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Metu trafił do St. Pölten w 2016 roku. W pierwszym zespole austriackiego klubu zadebiutował w obecnym sezonie, notując występy w meczach z LASK Linz oraz SV Ried. Jego drużyna zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli rodzimej ekstraklasy.

Mierzący 191 centymetrów wzrostu zawodnik jest reprezentantem Austrii U-16 oraz U-17.

- Emilian to wielki talent na swojej pozycji. Cieszymy się, że zdecydował się na Bayern i chce stawiać kolejne piłkarskie kroki właśnie u nas - powiedział Jochen Sauer z akademii monachijskiego klubu.

Początkowo Metu ma być przewidziany do gry w rezerwach Bayernu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy