BBC: Nantes domaga się zapłaty za transfer Sali

BBC: Nantes domaga się zapłaty za transfer Sali
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Jak donosi BBC, Nantes żąda od Cardiff City zapłaty za transfer Emiliano Sali.

Przypomnijmy, że francuski klub doszedł do porozumienia z beniaminkiem Premier League w sprawie transferu argentyńskiego napastnika za około 20 milionów euro (powyższe źródło wspomina teraz o 15 milionach funtów, a więc 17 milionach euro). Cardiff pobiło tym samym swój rekord.

Samolot z Salą i pilotem Davidem Ibbotsonem na pokładzie zaginął 21 stycznia, lecąc z Nantes do Walii. Dopiero kilka dni temu na dnie Kanału Angielskiego odnaleziono wrak maszyny. Brytyjska Komisja Badań Wypadków Lotniczych poinformowała, że na razie można w nim dostrzec ciało jednej osoby.

Jak podaje BBC, po znalezieniu wraku samolotu francuski klub, którego właścicielem jest Waldemar Kita, dał do zrozumienia Cardiff, że czeka na zapłatę za transfer. Jeśli beniaminek Premier League nie zrobi pierwszego przelewu, który wstrzymał (spłata całości została rozłożona na trzy lata), Nantes podejmie kroki prawne.

Dodajmy, że na pieniądze czeka również Bordeaux, które sprzedając w przeszłości Salę do Bretanii, zapewniło sobie procent zysku z jego kolejnego transferu.

Źródło bliskie Cardiff podkreśla, że klub z Walii zamierza respektować warunki umowy. Spodziewany do tej pory przelew został wstrzymany, ponieważ jego działacze czekali na rozwój sytuacji.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy