Beckenbauer: Bayernowi przydałby się Pizarro

Beckenbauer: Bayernowi przydałby się Pizarro fot. Transfery.info
Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
Źródło: Soccer News

Honorowy prezydent Bayernu Monachium Franz Beckenbauer przyznał, że bawarski klub powinien latem podjąć próbę sprowadzenia w swoje szeregi Claudio Pizarro.

Peruwiańczykowi został jeszcze niewiele ponad rok kontraktu z Werderem Brema i coraz głośniej mówi się o tym, że będzie chciał latem opuścić drużynę z północy Niemiec.

Znajdujący się w tym sezonie w bardzo wysokiej formie napastnik przyznał niedawno, że bardzo chętnie powróciłby do Bayernu Monachium, gdzie występował już w latach 2001-2007.

Zdaniem Beckenbauera, taka deklaracja Pizarro nie może zostać pozostawiona bez echa i klub z Allianz Arena powinien latem pomyśleć o zakupie napastnika.

- Czytałem o tym, co powiedział Pizarro i myślę, że on wciąż jest jednym z najlepszych pilkarzy w Bundeslidze, nawet jeśli ma już 33 lata. Sposób, w jakim się porusza, łatwość, z jaką zdobywa bramki - w tym wszystkim w ogóle nie widać, ile ma lat. Uważam, że sprowadzenie Peruwiańczyka do Bayernu miałoby sens - przyznał były wybitny piłkarz i trener.

Pizarro zdobył już w tym sezonie dla Werderu 16 bramek w 22 spotkaniach. Wcześniej, w czasie swojego sześcioletniego pobytu w Monachium, w 251 występach strzelił dla Bayernu równo 100 goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy