Beckham wkracza na rynek menedżerski

Beckham wkracza na rynek menedżerski fot. Inter Miami
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Brytyjskie media donoszą, że David Beckham rozpoczyna swoją przygodę z rynkiem menedżerskim.

Były reprezentant Anglii i zawodnik m.in. Manchesteru United, Realu Madryt oraz Paris Saint-Germain, widnieje na liście dyrektorów Footwork Management Limited. W projekt zaangażowany jest Dave Gardner, a wszystko wskazuje na to, że dołączy do nich również David Johnson - były gracz Nottingham Forest.

Beckham nie ma licencji menedżerskiej, ale posiada ją Gardner. Na razie nie wiadomo, na czym dokładnie będzie polegała rola tego pierwszego w nowym projekcie, ale nie ma co ukrywać, że samo firmowanie go nazwiskiem przez 44-latka może przyciągnąć wielu zawodników.

Zdaniem „Daily Mirror” agencja nie zamierza jednak iść w ilość i celuje w wąskie grono podopiecznych. Jak czytamy, nie będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli jednym z jej pierwszych klientów zostanie 17-letni Mason Greenwood z Manchesteru United (w tym sezonie sześć występów i dwa gole w pierwszym zespole „Czerwonych Diabłów”).

Beckham po zakończeniu kariery zawodniczej zaangażował się w kilka projektów. Przypomnijmy, że Anglik jest współwłaścicielem Interu Miami, który w 2020 roku rozpocznie rywalizację w MLS.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy