Benfica gotowa na odejście Ángela Di Maríi. Zastąpi go argentyńska perła

Benfica gotowa na odejście Ángela Di Maríi. Zastąpi go argentyńska perła fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Benfica dopina ostatnie formalności związane z pozyskaniem Gianluki Prestianniego z Vélezu Sarsfield. W dłuższej perspektywie ma on zastąpić w zespole Ángela Di Maríę.

Zespół z Lizbony wyspecjalizował się w sięganiu po obiecujących piłkarzy z Ameryki Południowej, którzy po nabraniu europejskiego doświadczenia przechodzą następnie do silniejszych oraz bogatszych drużyn ze Starego Kontynentu.

W najbliższym czasie okazję do przejścia takiej drogi będzie miał Gianluca Prestianni z Vélezu Sarsfield, o czym poinformował Fabrizio Romano.

Benfica domyka ostatnie formalności związane ze sprowadzeniem argentyńskiej perły tuż po świętowaniu przez nią 18. urodzin w ostatnim dniu nadchodzącego zimowego okna transferowego.

Drużyna z Portugalii zapłaci za utalentowanego skrzydłowego osiem milionów euro plus bonusy w wysokości dwóch milionów euro.

Ponadto zagwarantuje jego macierzystemu klubowi zgarnięcie piętnastu procent z kwoty przyszłego transferu z udziałem juniorskiego reprezentanta kraju z Ameryki Południowej.

Prestianni, pomimo młodego wieku, może pochwalić się rozegraniem 33 meczów w bieżącym roku. Zdobył w nich trzy bramki.

W dłuższej perspektywie postara się on wypełnić lukę w kadrze po odejściu Ángela Di Maríi, który zamierza latem powrócić do Rosario Central przed zakończeniem profesjonalnej kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy