Benjamin Cull, były reprezentant Anglii U-16, nie żyje. Miał 24 lata

Benjamin Cull, były reprezentant Anglii U-16, nie żyje. Miał 24 lata
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Daisy Morrison [Instagram]

Benjamin Cull zmarł w piątek 15 września po walce z nowotworem - poinformowała na Instagramie jego narzeczona, Daisy Morrison.

24-latek szkolił się w akademii Southampton od 2012 roku i był uważany za spory talent, na swoim koncie miał nawet dwa występy w reprezentacji Anglii do lat 16. Został także włączony do klubowego zespołu do lat 21.

Niestety w 2017 roku rozwijająca się kariera młodego piłkarza została brutalnie przerwana przez zdiagnozowanie u niego mięsaka Ewinga, czyli złośliwego nowotworu kości, dotykającego dzieci i młodzież. Przeszedł on operację kolana i wydawało się, że pokonał chorobę.

Nie mógł już wrócić na boisko, ale pozostał przy sporcie w roli trenera personalnego. Poza tym chętnie angażował się w akcje charytatywne na rzecz walki z nowotworami wśród nastolatków.

Za swoją postawę został pierwszym członkiem galerii sław akademii Southampton oraz otrzymał nagrodę Absolwentów Akademii Premier League.

Po kilku latach u Culla nastąpił jednak nawrót choroby, która uderzyła z dodatkową mocą, co powodowało, że jego stan zdrowia stopniowo się pogarszał.

Miesiąc temu zaręczył się ze swoją partnerką, Daisy Morrison. W sobotę przekazała ona smutne wieści o odejściu byłego piłkarza. Southampton poinformowało, że przed wtorkowym domowym starciem z Ipswich Town zostanie oddany hołd jego wychowankowi poprzez minutę braw.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy