Benjamin Pavard dostępny w promocji. Wyścig gigantów nieunikniony

Benjamin Pavard dostępny w promocji. Wyścig gigantów nieunikniony fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

Benjamin Pavard odejdzie z Bayernu Monachium, jeśli poinformuje klub, że nie przedłuży współpracy. Francuz ma już cenę - informuje Florian Plettenberg.

Reprezentant „Trójkolorowych” w trakcie sezonu stał się problemem dla swojego pracodawcy. Zawodnik zaczął domagać się gry jako stoper, a nie na prawej stronie obrony, która jest jego nominalną pozycją.

Bawarczycy mogli wtedy się rozwiązać sprawę w szybkim tempie, gdyż z ofertą po 27-latka w styczniu zgłosił się Inter Mediolan. Mistrz Niemiec tego jednak nie zrobił i postanowił wsłuchać się w potrzeby piłkarza.

Z czasem zaczął on coraz częściej występować na pozycji środkowego defensora. Mimo to spekulacje nie ustały.

Dziś nie ma pewności, że Francuz podpisze nowy kontrakt. Jeśli tego nie zrobi, Bayern Monachium będzie zmuszony go sprzedać.

W kolejce po Benjamina Pavarda już ustawiły się FC Barcelona, Manchester City, Real Madryt czy Manchester United.

Za gracza z roczną umową trzeba zapłacić 30-40 milionów euro. Nie jest to wygórowana kwota, dlatego możemy spodziewać się bardzo zaciętej walki o jego podpis.

Triumfator Mistrzostw Świata 2018 w poprzednim sezonie wybiegał na boiska 43 razy, zdobył siedem bramek i raz asystował. Łącznie w koszulce „Gwiazdy Południa” rozegrał już 162 spotkania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy