Benzema: To dzięki mnie tercet „BBC” funkcjonował

Benzema: To dzięki mnie tercet „BBC” funkcjonował
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: RMC Sport

Karim Benzema twierdzi, że mimo krytyki był bardzo istotną postacią w tercecie „BBC”.

W 2009 roku Florentino Pérez powrócił do zarządzania Realem Madryt i z miejsca zajął się tworzeniem nowego projektu „Galácticos”. Plan prezesa zakładał, by drużyna mogła z powodzeniem walczyć o najwyższe cele, a aspekt marketingowy miały wesprzeć wielkie gwiazdy w składzie. Tego samego roku do drużyny trafili Karim Benzema i rekordowy nabytek - Cristiano Ronaldo. W 2013 roku tercet napastników został uzupełniony Garethem Bale'em, dzięki czemu powstało słynne „BBC”.

Trójząb w ataku poprowadził „Królewskich” do czterech triumfów w Lidze Mistrzów w ciągu pięciu lat, lecz o ile nikt nie wątpił w klasę Ronaldo, Benzema i Bale co jakiś czas musieli się zmagać z falami krytyki. Obaj byli często łączeni ze sprzedażą, lecz jak na razie dalej są w Madrycie, a Francuz przekonuje nawet, że miał znacznie istotniejszą rolą, niż mogłoby się wydawać.

- Mieliśmy rakietę w postaci Bale'a i strzelca w osobie Ronaldo. Dalej byłem ja, część, która sprawiła, że to wszystko działało - mówi z dużą pewnością siebie Benzema w wywiadzie dla „RMC Sport”.

Do tej pory napastnik ustrzelił dla Realu Madryt ponad 220 goli, ale i tak spotykał się z opiniami, że strzela zbyt mało jak na snajpera. W Olympique'u Lyon gracz pełnił funkcję typowego wykończeniowca, ale sam zainteresowany twierdzi, że w Madrycie jego rola była już zupełnie inna.

- Tutaj to Cristiano był odpowiedzialny za wykańczanie akcji, ja miałem inne zadania. Musiałem się zająć bardziej konstruowaniem sytuacji, otwieraniem innym przestrzeni. Dla mnie Ronaldo zawsze był najlepszym strzelcem, nawet jeśli grał bliżej lewej strony boiska. Ja musiałem tylko zejść na bok, żeby zrobić mu przestrzeń i umożliwić strzelanie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy