Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek”

Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Siergiej Zardecki, pełniący funkcję sekretarza generalnego Białoruskiego Związku Piłki Nożnej, zapewnił, że nie ma obecnie żadnych przeciwwskazań ku temu, aby nie kontynuować rozpoczętych rozgrywek ligowych w kraju.

Rozgrywki piłkarskie na Białorusi są jednym z nielicznych na świecie i jedynymi w Europie, gdzie wciąż toczy się rywalizacja o ligowe punkty i przynajmniej na razie tak pozostanie, ponieważ przedstawiciele tamtejszego futbolu nie widzą konieczności ich zawieszenia.

- Codziennie monitorujemy sytuację i w pełni ufamy naszemu systemowi opieki zdrowotnej. Obecnie nie ma żadnych powodów do przerwania rozgrywek. Rozumiemy, że w niektórych krajach sytuacja jest bardzo poważna, ale po konsultacji ze specjalistami na Białorusi wiemy, że nasza liga może być kontynuowana - zapewnił Siergiej Zardecki.

Do rozgrywek za naszą wschodnią granicą przylgnęła łatka „ostatniej ligi na świecie”, choć formalnie tak nie jest, bo piłkarska rywalizacja trwa też w Burundi czy Nikaragui i wkrótce rozpocznie się w Tadżykistanie.

- Nie poprosiliśmy o tę nazwę, ale sytuacja na Białorusi naprawdę nie jest tak krytyczna, aby zawiesić ligę - dodał sekretarz generalny.

Spotkania w ramach Wszejszajej Lihi są ponadto rozgrywane z udziałem publiczności. Osoby zasiadające na trybunach starają się jednak zachować między sobą pewne odstępy, mimo że nie otrzymały takich zaleceń ze strony rządu czy organizatorów meczów.

Naturalnie liga białoruska cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem i nie brakuje krajów, które wyraził chęć lub już nabyły prawa do ich pokazywania w swoich telewizjach.

- Dodatkowa popularyzacja jest dobra dla białoruskiego futbolu. Oczywiście pojawiło się zainteresowanie prawami telewizyjnymi ze strony wielu krajów. Myślę jednak, że to nie jest czas na komercyjne podejście do sprawy - zakończył Zardecki.

Z danych opublikowanych przez Johns Hopkins University wynika, że za naszą wschodnią granicą potwierdzony tylko 351 przypadków występowania koronawirusa i cztery zgony spowodowane jego zakażeniem.

Więcej na temat: Białoruś Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy