Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem

Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Derby County

Krystian Bielik udzielił klubowego magazynowi wywiadu, w którym odniósł się do kontuzji, której doznał pod koniec stycznia.

W styczniu 2020 roku Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe i wtedy to wydawało się, że nie wystąpi na Mistrzostwach Europy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że turniej został przeniesiony, a dla pomocnika pojawiła się szansa na występ.

23-latek wrócił do treningów na przełomie października i listopada, by już w grudniu stać się kluczową postacią Derby County. Angielskie media rozpisywały się na temat Polaka w samych superlatywach.

Wtedy jednak zdarzyło się coś, co znowu wstrząsnęło piłkarską Polską. Były zawodnik Arsenalu doznał kontuzji w starciu przeciwko Bristolowi City i plac gry opuszczał na noszach.

Załamany zawodnik czekał na wyniki badań jak na wyrok. Te potwierdziły najczarniejszy scenariusz i w przypadku Bielik ponownie doszło do zerwania więzadeł krzyżowych.

Po roku i dwóch tygodniach okazało się, że musi on zaczynać wszystko od nowa. Ponownie przekreślone zostały jego marzenia o wyjeździe na przełożone wcześniej Mistrzostwa Europy.

- Jeśli chodzi o moje podejście, to tylko możecie sobie wyobrazić, jak bardzo byłem smutny i zły na to, co mi się przytrafiło. Myślenie o tym wciąż mnie zasmuca, ale teraz jest w porządku. Z każdym dniem staram się pracować i czuję się coraz silniejszym - przyznał.

- W tym wszystkim najtrudniejsze było to, że kiedy doznałem kontuzji, to zaczęliśmy radzić sobie coraz lepiej. Udawało nam się sięgać po ważne punkty i mogliśmy patrzeć w górę tabeli. Później przyszedł pechowy moment, po którym zacząłem zadawać sobie pytanie, co zrobiłem źle. Myślę, że Bóg chciał mnie w ten sposób przetestować - przyznał.

Polak zdradził także, kiedy możliwy jest jego powrót na boisko.

- Tak naprawdę, to nie chcę wychodzić w przyszłość zbyt daleko. Nie mogę popełnić kolejnego błędu, który zaszkodzi mojemu kolanu. Liczę, że w lipcu będę mógł wrócić na murawę i trochę potrenować z piłką - stwierdził.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy