Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem

Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Derby County

Krystian Bielik udzielił klubowego magazynowi wywiadu, w którym odniósł się do kontuzji, której doznał pod koniec stycznia.

W styczniu 2020 roku Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe i wtedy to wydawało się, że nie wystąpi na Mistrzostwach Europy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że turniej został przeniesiony, a dla pomocnika pojawiła się szansa na występ.

23-latek wrócił do treningów na przełomie października i listopada, by już w grudniu stać się kluczową postacią Derby County. Angielskie media rozpisywały się na temat Polaka w samych superlatywach.

Wtedy jednak zdarzyło się coś, co znowu wstrząsnęło piłkarską Polską. Były zawodnik Arsenalu doznał kontuzji w starciu przeciwko Bristolowi City i plac gry opuszczał na noszach.

Załamany zawodnik czekał na wyniki badań jak na wyrok. Te potwierdziły najczarniejszy scenariusz i w przypadku Bielik ponownie doszło do zerwania więzadeł krzyżowych.

Po roku i dwóch tygodniach okazało się, że musi on zaczynać wszystko od nowa. Ponownie przekreślone zostały jego marzenia o wyjeździe na przełożone wcześniej Mistrzostwa Europy.

- Jeśli chodzi o moje podejście, to tylko możecie sobie wyobrazić, jak bardzo byłem smutny i zły na to, co mi się przytrafiło. Myślenie o tym wciąż mnie zasmuca, ale teraz jest w porządku. Z każdym dniem staram się pracować i czuję się coraz silniejszym - przyznał.

- W tym wszystkim najtrudniejsze było to, że kiedy doznałem kontuzji, to zaczęliśmy radzić sobie coraz lepiej. Udawało nam się sięgać po ważne punkty i mogliśmy patrzeć w górę tabeli. Później przyszedł pechowy moment, po którym zacząłem zadawać sobie pytanie, co zrobiłem źle. Myślę, że Bóg chciał mnie w ten sposób przetestować - przyznał.

Polak zdradził także, kiedy możliwy jest jego powrót na boisko.

- Tak naprawdę, to nie chcę wychodzić w przyszłość zbyt daleko. Nie mogę popełnić kolejnego błędu, który zaszkodzi mojemu kolanu. Liczę, że w lipcu będę mógł wrócić na murawę i trochę potrenować z piłką - stwierdził.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy