Bielik wrócił do gry w Championship po prawie roku przerwy

Bielik wrócił do gry w Championship po prawie roku przerwy fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Krystian Bielik zagrał w sobotnim meczu przeciwko Barnsley, co oznacza dla niego powrót na boisko po blisko rocznej przerwie.

W sobotę rywalizowały zespoły występujące na zapleczu Premier League. Derby County mierzyło się z Barnsley.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich w stosunku 2-0. Pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na boisku od pierwszej minuty zameldował się Krystian Bielik.

Dla Polaka był to pierwszy występ w dorosłej drużynie Derby County od 30 grudnia 2019 roku. Po tej dacie grał jeszcze w ekipie do lat 23.

To właśnie tam 13 stycznia tego roku doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych przednich. Przez to musiał pauzować przez ponad pół roku.

Ostatnio wrócił jednak do treningów, a w sobotę dostał swoją pierwszą szansę, by zagrać od początku. Pomimo porażki, Bielik zaprezentował się zdaniem ekspertów dobrze. Był to jego pierwszy mecz od 313 dni.

Powrót obrońcy, który może też grać jako defensywny pomocnik, to dobra wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.

Jeśli były zawodnik Arsenalu będzie pokazywał się z dobrej strony, być może wkrótce ponownie zobaczymy go w kadrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy