Bieniuk zwolniony z aresztu. Wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń i zatrzymania

Bieniuk zwolniony z aresztu. Wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń i zatrzymania fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: Jarosław Bieniuk | TVN24 | Onet

Jarosław Bieniuk we wtorek został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, w środę opuścił areszt, a dzisiaj rano opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Bieniuk stanowczo sprzeciwia się oskarżeniom, twierdząc że zostały one wysunięte w celu osiągnięcia korzyści materialnych.

Na razie były piłkarz, który poprosił o przedstawianie go z imienia i nazwiska, usłyszał dwa zarzuty w związku z udzieleniem dwóm osobom dorosłym środków psychoaktywnych i został zwolniony za kaucją w wysokości 20 tysięcy złotych. Dodatkowo Bieniuk został objęty dozorem policyjnym i zakazem kontaktu ze świadkami.

„W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach, pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia.

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych.

Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa - przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych - bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych” - czytamy w oświadczeniu.

39-letni Bieniuk w przeszłości był zawodnikiem Amiki Wronki, Antalyasporu, Widzewa Łódź i Lechii Gdańsk. 
Więcej na temat: Oficjalnie Jarosław Bieniuk Polska

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy