BILD: Boateng może odejść z Bayernu
2018-05-04 10:55:35; Aktualizacja: 7 lat temu
Jérôme Boateng poważnie rozważa odejście z Bayernu Monachium.
Dziennikarze „Bilda” przypominają, że niemiecki stoper już w zeszłym roku publicznie wyrażał chęć poszukania nowych wyzwań. Zbliża się kolejne okienko transferowe i podobnie jak przed rokiem kontuzjowany 29-latek daje opinii publicznej i szefom Bayernu do zrozumienia, że muszą się liczyć z jego odejściem.
- W Bayernie doświadczyłem już wszystkiego, co mogłem. Docieram do punktu w karierze, gdy muszę zadać sobie pytanie, jakich celów jeszcze nie osiągnąłem. Czy rzeczywiście chcę do końca kariery osiągać to samo w tym samym klubie? - mówił stoper niemieckiej kadry w wywiadzie dla magazynu „Socrates”.
Według informacji „Bilda” w związku z nastawieniem Boatenga Bayern bacznie obserwuje sytuację Mathijsa de Ligta z Ajaksu Amsterdam. Rewelacyjny 18-latek ma za sobą znakomity sezon w Eredivisie i choć nigdy nie naciskał na transfer, podobno ostatnio nawiązał kontakt z Mino Raiolą, jednym z najskuteczniejszych agentów w świecie piłki, co według wielu osób jednoznacznie sugeruje chęć zmiany klubu.
Przypomnijmy, że Boateng jest wychowankiem berlińskiej Herthy, a w Bayernie gra od 2011 roku. W tym czasie wystąpił w 258 spotkaniach w barwach klubu z Monachium. Zanotował w nich osiem trafień i 20 asyst.
W ostatnich miesiącach pisało się między innymi o poważnym zainteresowaniu Boatengiem ze strony Manchesteru United.
![Koniec okresu ochronnego. Borussia Mönchengladbach podjęła decyzję w sprawie Eugena Polanskiego [POTWIERDZONE]](img/photos/111269/170x113/eugen-polanski.jpg)


![Złoty But: Nowy samodzielny lider. Prosto z... łotewskiej ekstraklasy [TOP 15]](img/photos/92419/170x113/zloty-but.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/170x113/petar-stojanovic.jpg)

![Koniec okresu ochronnego. Borussia Mönchengladbach podjęła decyzję w sprawie Eugena Polanskiego [POTWIERDZONE]](img/photos/111269/90x60/eugen-polanski.jpg)


![Złoty But: Nowy samodzielny lider. Prosto z... łotewskiej ekstraklasy [TOP 15]](img/photos/92419/90x60/zloty-but.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/90x60/petar-stojanovic.jpg)




