Black Friday z Lukaku i Smallingiem. Oburzenie po okładce „Corriere dello Sport”

Black Friday z Lukaku i Smallingiem. Oburzenie po okładce „Corriere dello Sport”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Corriere dello Sport

„Corriere dello Sport” zirytowało wielu fanów swoją najnowszą okładką zapowiadającą piątkowy mecz Interu Mediolan z Romą z udziałem Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga.

W trwającym sezonie jestem nieustannie torpedowani różnego rodzaju występkami na tle rasistowskim mającymi miejsce we Włoszech.

Prym pod tym względem wiodą kibice poszczególnych drużyn, którzy w ten dość kontrowersyjny sposób starają się wyprowadzić czarnoskórych piłkarzy rywali z równowagi i za nic mają sobie ich osobiście odczucia oraz stosunek wielu ludzi do tego typu zachowania.

Trudno wymagać od nich zmiany nastawienia w tej kwestii, jeżeli nawet w mediach z Półwyspu Apenińskiego spotykamy się z takimi dwuznacznymi sytuacjami, a za taką należy uznać czwartkową okładkę „Corriere dello Sport”, która zapowiada piątkowy mecz ligowy pomiędzy Interem Mediolan a Romą przy użyciu dwóch sylwetek byłego i wypożyczonego gracza Manchesteru United - Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga, pomiędzy którymi znajduje się napis „Black Friday”.

Wydawca gazety nie miał naturalnie na celu obrazić obu piłkarzy, o czym świadczy między innymi notka zamieszczone nieco niżej, gdzie „buczących” na czarnoskórych zawodników nazywa wprost idiotami.

Niemniej jednak okładka wywołała spore poruszenie i zirytowała wielu fanów, którzy uważają osoby odpowiedzialne za jej opublikowanie za durniów czy głupców i jest im po prostu za nich wstyd.

Do tej pory żaden z przedstawicieli „Corriere dello Sport” nie zdecydował się na udzielenie jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy